وبلاگ

روش های مراقبت صحیح از مو با محصولات آرایشی بهداشتی

راز تکمیل زیبایی چهره اشن موهای زیبا و سالم است، هر مویی به طور طبیعی سالم است اما به دلیل فعالیت های روزمره، استرس، آلودگی های محیط و پرتو ماورابنفش خورشید باعث آسیب رساندن به ساختمان مو و مخصوصا ریشه مو می شود. همه ما در زندگی حداقل یک نفر را می شناسیم که موهایی سالم و پرپشت دارد که گویی تازه از سالن زیبایی بیرون آمده، در این شکی نیست که این افراد هر روز صبح زودتر از خواب بیدار شده از محصولات آرایشی بهداشتی مو، شانه مناسب و سشوار برای مراقبت از موی خود استفاده می کند و اجازه نمی دهد موهایش بد حالت و آسیب دیده شود. همه ما چنین فردی را تحسین کرده اما به دلیل زندگی پرمشغله و بی نظم خود وقتی برای مراقبت کردن از موهای خود پیدا نمی کنیم.

راز تکمیل زیبایی چهره اشن موهای زیبا و سالم است، هر مویی به طور طبیعی سالم است اما به دلیل فعالیت های روزمره، استرس، آلودگی های محیط و پرتو ماورابنفش خورشید باعث آسیب رساندن به ساختمان مو و مخصوصا ریشه مو می شود. همه ما در زندگی حداقل یک نفر را می شناسیم که موهایی سالم و پرپشت دارد که گویی تازه از سالن زیبایی بیرون آمده، در این شکی نیست که این افراد هر روز صبح زودتر از خواب بیدار شده از محصولات آرایشی بهداشتی مو، شانه مناسب و سشوار برای مراقبت از موی خود استفاده می کند و اجازه نمی دهد موهایش بد حالت و آسیب دیده شود. همه ما چنین فردی را تحسین کرده اما به دلیل زندگی پرمشغله و بی نظم خود وقتی برای مراقبت کردن از موهای خود پیدا نمی کنیم.

مراقبت از مو، کارهایی بیشتر از شانه کردن و شست و شو می باشد اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی کمتر به آن می پردازیم، حتی اگر مشکلاتی مانند ریزش مو، موخوره و شوره سر دارید با داشتن یک برنامه روزانه منظم چنین مشکلاتی برطرف می شود. در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکته های اصلی و همچنین معرفی محصولات آرایشی بهداشتی مورد نیاز برای مراقبت از مو آگاه کنیم.

روش های درست و اصولی نگهداری از مو

 • موهایتان را با آب ولرم شستشو دهید

روغن طبیعی مو نقش حفاظتی برای مو را دارد که با شستشوی آب داغ از بین می رود و باعث از بین رفتن شادابی و درخشندگی موها می شود. بهترین روش شستشو برای موها آب ولرم می باشد.

 • موهای خیس را با حوله خشک نکنید

برای مراقبت بهتر از موها، بعد از دوش گرفتن بجای خشک کردن سریع موها با حوله در ابتدا آب اضافی موهایتان را بگیرید و با یک پارچه نخی تمیز آن را خشک کنید. البته پیشنهاد میشود بجای استفاده کردن از سشوار بهتر است موها به حالت طبیعی با هوا خشک شود که کمترین آسیبی به مو برسد.

 • از شانه دانه درشت برای موهای خیس استفاده کنید

موهای خیس به هنگام شانه کردن خیلی آسان تر می شکنند، تا حد امکان از شانه های درشت برای موهای گره خورده، خیس و نم دار استفاده کنید و با ملایمت موها را شانه بزنید.

 • از حرارت زیاد برای خشک کردن مو خودداری کنید

استفاده از حرارت زیاد برای خشک کردن باعث آسیب رساندن به موها می شود، استفاده از سشوار و اتوی مو باعث زیباتر شدن و خوش حالتر شدن موها می شود اما حرارت زیاد باعث موخوره، خشک و خشن شدن بافت مو، دندانه دار شدن انتهای مو و ریزش مو می شود. تا حد امکان برای مراقبت از مو قبل از استفاده از هر یک از وسایل حرارتی از محافظ حرارتی مو استفاده کنید.

این محصولات آرایشی بهداشتی از موی سر را در مقابل آسیب های حرارتی مراقبت می کند و با ویتامین و پروتئین های موجود در خود موهای آسیب دیده را بهبود می بخشد. کافی است به اندازه‌ی یک نخود از محصولات مراقبتی به ساقه‌ی موها بزنید. به این ترتیب رطوبت مو را حفظ می‌کنید و این مواد باعث می‌شوند پوشش خارجی مو خنک بماند.

 • از مدل هایی که به موی شما آسیب می رساند پرهیز کنید

بسیاری از مدل های بستن مو مانند دم اسبی و بافتن باعث شکننده شدن موها می شود، توصیه می شود هنگامی که مو خیس است از بستن آن خودداری کنید و بیشتر از سه ماه از اکستنشن استفاده نکنید.

 • در برابر نور خورشید از موهای خود محافظت کنید

قرار گرفتن بیش از حد در مقابل نور خورشید باعث خشکی موها می شود مخصوصا زمانی که موها رنگ شده باشد.

 • از تغییر رنگ موی ناگهانی دوری کنید

توجه داشته باشید که تغییر رنگ ناگهانی مو آسیب های جدی به موها وارد می کند، فردی موهای تیره دارد و تمایل به بلوند کردن آن را دارد یا فردی موهای بلوند دارد و تمایل به مشکی کردن آنها دارد. توجه داشته باشید تا سه درجه تیره یا روشن کردن موها آسیب های کمتری به آن وارد می کند.

 • تقویت موی نازک با سیلیکون

موهای مرده و نازک شده یکی از اصلی ترین دلیل شکایت بانوان است و حالت دهنده های مختلف فقط موها را نرم میکنند. بهترین راه تقویت موهای نازک استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی سیلیکونی است که باعث پرپشت شدن موها شده و از چرب به نظر رسیدن آنها جلوگیری می کند. اثر مواد سیلیکونی حتی بعد از شستشو هم بر روی مو باقی می ماند.

 • مصرف ماهی و آجیل برای داشتن موهای سالم

 بسیاری از مواد غذایی دارای مقوی هایی برای سلامت پوست و مو هستند، با مصرف به اندازه ماهی و آجیل به دلیل وجود پروتئین و امگا3 کمک به سلامت موهای خود می کنید. افرادی که این روزها از رژیم های غذایی استفاده می کنند باید مراقب سلامتی موهای خود هم باشند و از تمام مواد مغذی خود را محروم نکنند.

 • استفاده از روغن برای درمان شوره سر

بسیاری از افراد همیشه از شوره سر گلایه دارند، استفاده از روغن های مختلف برای درمان شوره سر باعث از بین بردن سریع آنها می شود. همچنین با خرید لوازم آرایشی اصل مانند بسیاری از شامپوهای مناسب برای شوره سر از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی کمک بسزایی در درمان شوره می کنند. بخاطر داشته باشید زمانی که از شامپوی ضد شوره استفاده می کنید باید به حداقل پنج دقیقه بر روی سر باشد و سپس مو را آبکشی کنید .

 • ترمیم موخوره با پروتئین

رنگ کردن مداوم مو ها ، دکلره کردن ، کراتینه کردن ،سشوار کردن زیاد موها باعث آسیب جدی به لایه خارجی مو می شود، خوشبختانه محصولات آرایشی بهداشتی زیادی برای ترمیم مو خوره وجود دارد. برای ترمیم موخوره باید از شامپوها و حالت دهنده هایی که حاوی پروتئین است استفاده کرد و با مصرف مداوم محصولات پروتئینی موخوره از بین می رود .

 • شانه کردن کمتر به ریزش مو کمتر کمک می کند

ریزش مقادیری از مو در طول روز طبیعی و نرمال است، هر فرد 50 تا 100 تار مو را در روز از دست می دهد. برس کشیدن بیش از حد باعث ریزش بیشتر مو می شود. برای به حداقل رسیدن ریزش مو از برس هایی که نوک گرد دارند استفاده کنید .هم چنین از شانه کردن مو در زمانی که موها خیس است خودداری کنید .

استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی مناسب برای مراقبت از مو

این روزها اگر سری به بازار لوازم آرایش بزنید با محصولات مختلفی برای مراقبت و حفظ حالت و زیبایی موها هم مواجه خواهید شد؛ از انواع سرم ها و کرم ها گرفته تا موس و ژل. اما آیا می دانید که روش استفاده از هریک از این محصولات چگونه است و کدام محصول برای چه کسی مناسب تر است؟ اگر نمی دانید بد نیست نگاهی به این مقاله بیندازید.

این روزها محصولات آرایشی متعددی برای مراقبت و محافظت از موها در بازار موجو است مانند شامپو، سرم مو، ماسک و موس مو. قصد داریم در این مقاله محصولات آرایشی مناسب را به اختصار برای داشتن موهایی سالم و زیبا توضیح دهیم.

 • شامپو مناسب موهای خود انتخاب کنید

اگر شامپو مناسب با نوع مو انتخاب نشود سلامتی موها را به خطر می اندازد، بر اساس نوع مو (خشک، معمولی و چرب) شامپو و میزان شستشوی موها را مشخص کنید. برخی معتقدند هر روز باید موها را شست و برخی بر این باورند که هفته ای یکبار باید موها را شستشو دهیم اما به طور کلی فاصله بین شستشوی موها به نوع مو بستگی دارد.

به طور کلی شوینده های مو برای برطرف کردن چربی و آلودگی محیطی استفاده می شود و بهتر است از شامپوهایی که ترکیبات نامناسبی مثل آمونیوم لوریل سولفات یا سدیم لوریل سولفات دارند، بپرهیزید. اگر شوره‌ی سر یا ریزش مو دارید، از شامپوهای ضد ریزش و شامپو ضد شوره استفاده کنید.

شامپو او جی ایکس یکی از بهترین شامپوها با ترکیب پروتئین کراتین، روغن نارگیل، کره کاکائو و روغن آووکادو است که باعث استحکام بیشتر موها شده و مناسب هر نوع مویی می باشد. برای خرید شامپو او جی ایکس می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت و یا صفحه اینستاگرام ایستان مد سفارش خود را ثبت کنید.

 •  برای مراقبت از موی سر نرم‌کننده را فراموش نکنید.

تار‌ موها پوششی به نام کوتیکول دارند، کوتیکول پوشش خارجی مو است و از روی هم قرار گرفتن سلول‌های مرده تشکیل شده و نقش اصلی آن استحکام بخشیدن و مراقبت از موی سر است. زمانی که موها رطوبت کافی ندارند، کوتیکول باز می‌شود تا رطوبت مورد نیاز از هوا وارد مو شود برای همین است که معمولاٌ بعد از حمام موها وزدار می‌شوند. پس استفاده از یک نرم کننده مناسب می تواند موها را نرم نگه دارد.

روغن آرگان یکی از محصولات آرایشی بهداشتی طبیعی است که باعث تقویت ریشه مو و نرم شدن موها میشود و با ترکیبات ویتامینه نقش بسیار مهمی در تغذیه و تقویت کامل ساقه مو و شفافیت آن می شود. نرم کننده را از وسط ساقه تا نوک موهای خود بزنید. هیچ وقت آن را به ریشه‌ی موهایتان نزنید.

 • ماسک مو برای مراقبت از موی سر انتخاب بهتری است

اگر موهای رنگ شده دارید و بخاطر رنگ و حرارت آسیب دیده است بجای نرم کننده از ماسک مو استفاده کنید، ماسک مو نسبت به نرم کننده از ذره‌های کوچکتری تشکیل شده، برای همین، به راحتی به ساختار مو نفوذ می‌کند و بهتر می‌تواند مواد مغذی را به مو برساند.

ماسک مو نارگیل اینکتو Inecto برای موهای خشک و خیلی خشک، یکی از بهترین انتخاب ها است، همچنین این ماسک حاوی روغن نارگیل است سرشار از ویتامین E می باشد به همین دلیل یک تغدیه کننده مناسب، نرم کننده قوی، و مرطوب کننده فوق العاده برای مو می باشد.

 • رطوبت موی خود را حفظ کنید.

اگر می‌خواهید موی شما سالم، قوی و زیبا به نظر برسد، فارغ از جنس و مدل آن، رطوبت آن را حفظ کنید، برای سالم ماندن مو از محصولات آرایشی بهداشتی مراقبت از مو مانند سرم مو یا کرم مو استفاده کنید. این محصولات در طول روز روی مو می‌مانند و موها را تغذیه می کنند. بعضی از محصولات مراقبت از موی سر باید روی موهای نم‌دار و بعضی دیگر، روی موهای خشک استفاده شوند. برای اینکه نتیجه‌ی بهتری بگیرید‌، طبق دستورالعملی که روی محصولات نوشته شده، عمل کنید.

 • استفاده از روغن طبیعی مو قبل از خواب

اگر قبل از خواب موهایتان را شانه کنید کمک بسیاری به سلامتی ان کرده اید، از پوست سر شروع کنید و به آرامی با شانه کردن روغن های طبیعی پوست سر را به سمت ساقه مو روانه کنید. با این کار علاوه بر مرطوب ماندن طبیعی ساقه موها به افزایش جریان خون در پوست سر و تسریع روند رشد موها کمک می کنید. استفاده از روغن کراتین هاسک،یک نرم کننده فوری است که گره ها را باز می کند و موها را صاف و نرم و براق می کند.این لوازم آرایشی بهداشتی به سرعت جذب موها می شود و آن را بازسازی می کند.روغن کراتین هاسک مناسب انواع مو به ویژه موهای شکننده و آسیب دیده است. برای خرید لوازم آرایشی اصل مانند روغن مو، ماسک مو و دیگر محصولات مراقبت از مو می توانید از صفحه محصولات سایت هر محصول را بررسی کرده و سفارش خود را از طریق شماره تماس یا صفحه اینستاگرام ثبت کنید.

توصیه های کلی برای مراقبت از مو

 • مداوم موهایتان را چک کنید فرقی نمی کند پسر باشید یا دختر، همیشه موهایتان را کوتاه کنید حتی اگر عادت به موهای بلند دارید هر چند ماه یکبار پایین آن را کوتاه کنید. در دوران بلوغ ممکن است مو تغییرات بسیار زیادی بکند می توانید از یک متخصص یا آرایشگر از محصولات مناسب برای مراقبت از مو استفاده کنید.
 • فراموش نکنید که کارخانه های تولید محصولات آرایشی بهداشتی در درجه اول به دنبال پول شما هستند نه موهای سالم شما. برای مراقبت صحیح و اصولی از موهای خود قرار نیست از همه محصولات خط تولید یک کارخونه استفاده کنید صرفا یک شامپو، ماسک مو، سرم و نرم کننده مناسب و قوی برای استفاده هفتگی کافیست.
 • برس کشیدن باعث براق شدن موها می شود اما برس کشیدن باعث شکستن مو و موخوره می شود، حواستان باشد به موقع برس بکشید و به اندازه.
 • رنگ کردن مو را به دست آرایشگر حرفه‌ای بسپارید. با اینکه رنگ کردن یا هایلایت کردن مو در خانه کار ساده و ارزانی است اما نتیجه آن ممکن است همیشه به نفع شما نباشد. قبل از تغییر دادن رنگ مو حتما نظر یک آرایشگر حرفه‌ای را جویا شوید. هزاران رنگ بلوند، قرمز، قهوه‌ای یا حتی سیاه وجود دارد. از آرایشگر بخواهید بهترین آن‌ها را که مناسب رنگ پوست‌تان باشد برای‌تان انتخاب کند. و البته رنگ طبیعی موی شما فقط پذیرای بعضی از رنگ موهاست، و رنگ موهای خاص‌تر می‌تواند در بعضی افراد واکنش‌های آلرژیک ایجاد کند.
 • همیشه برای موهایتان هزینه کنید شاید در نگاه اول رنگ کردن مو در خانه کار ساده و ارزانی باشد اما همیشه نتیجه به نفع شما نیست. قبل از تغییر رنگ دادن حتما از یک آرایشگر ماهر بپرسید تا یک رنگ مناسب با رنگ پوست و جنس موهایتان انتخاب کند ناگفته نماند که رنگ طبیعی موی شما فقط پذیرای بعضی از رنگ موهاست، و رنگ موهای خاص‌تر می‌تواند در بعضی افراد واکنش‌های آلرژیک ایجاد کند.
 • موهای بافته شده بسیار زیبا هستند اما بیشتر از همیشه نیاز به مراقبت دارند، از مدل موهایی که باعث کشیده شدن بیش از حد مو و گره خوردن مو میشود خودداری کنید و همچنین از روغن های طبیعی برای موهای بافته شده استفاده کنید.

پاکسازی پوست،بهترین روش برای جوانسازی پوست

به برداشت سلول‌های مرده و آلودگی‌های تجمع شده روی پوست،پاکسازی پوست می گویند.در پاکسازی پوست،بر اساس مراحل گوناگونی چربی از لایه های عمقی پوست بیرون کشیده می شود.این مراحل شامل تمیز کردن پوست، اسکراب پوست، ماساژ پوست با لوسیون های ضد جوش، بخور معمولی و ازن، درآوردن کومدون های سر سیاه، کیست های ریز و مایع، تخلیه میلیاها،تنظیم چربی پوست با دستگاه ، ضد عفونی کردن و کاهش التهاب پوست با استفاده از امواج و استفاده از ماسک می باشد.پاکسازی پوست باعث شادابی و طراوت در پوست می شود و به سلامت پوست کمک می‌کند.چون میزان فعالیت غدد ترشح کننده چربی در افراد با هم فرق دارد ،فواصل مورد نیاز برای پاکسازی پوست صورت در افراد مختلف،متفاوت است.افرادی که پوست چرب دارند بهتر است هر دو هفته یکبار و افرادی که پوست معمولی دارند بهتر است ماهی یکبار یا بیشتر پاکسازی را انجام دهند.

پاکسازی پوست سه هدف کلی را دنبال می‌کند:

برداشت سلول‌های مرده یا اگزفولیشن

پاکسازی آلودگی‌ها، چربی‌ها و مواد اضافی روی پوست

کمک به پوست با آبرسانی، تغذیه یا بهبود خونرسانی

برداشت سلول‌های مرده

سطح پوست متشکل از سلول‌های مرده یا لایه‌ شاخی است.این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش اپی‌درم پوست قرار دارند.وظیفه‌ی آنها محافظت از پوست بدن است و اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری‌زا می باشند.بدن هر ۳۰ روز یکبار تمام سلول‌های لایه شاخی را حذف و سلول‌های جدیدی جایگزین آنها می‌کند.اما بعضی وقت ها این سلول‌های مرده روی پوست جمع می شوند.با برداشت سلول‌های مرده ،پوست شاداب‌تر و درخشان‌ترمی گردد.

بهتر است بدانید اگر برداشت سلول های مرده به صورت درست انجام نشود، پوست ملتهب می‌شود.مثلاً در گذشته بعضی از افراد پوست خود را با کیسه‌های ضخیم آبی رنگ و سفیدآب می‌سابیدند و صورتشان گل می‌انداخت و تصور می کردند که حسابی پوست خود را پاکسازی کرده‌اند.اما آن گل انداختن و قرمزی پوست نشانه‌ی التهاب است.التهاب یکی از عواملی است که پیری پوست و ظهور علایم پیری مثل چروک‌های عمیق را سریع تر می کند. بنابراین همزمان با برداشت سلول‌های مرده‌ی اضافی مراقب باشید که پوست دچارالتهاب نشود.

پاکسازی آلودگی‌ها و چربی‌ها

به طور طبیعی چربی‌هایی روی پوست ما را پوانده اند.این چربی ها در حفظ رطوبت پوست موثرند و خواص ضد میکروبی دارند.در بعضی از افراد این چربی‌ها روی پوستشان تجمع پیدا می‌کند و باعث بسته شدن منافذ آنها می شود ودر نتیجه دچار آکنه و جوش می‌شوند. پاکسازی،چربی‌های اضافی صورت را برطرف می کند.

کمک به پوست با آبرسانی، تغذیه و بهبود خونرسانی

انواع روش‌های پاکسازی پوست معمولاً شامل مواردی همچون بخور دادن یا ماساژ صورت هستند که باعث افزایش خونرسانی پوست می شوند. ماساژ علاوه بر بهبود خونرسانی ،عوامل ضد التهابی و ضد پیری را از سلول‌های پوست آزاد می کند.تحقیقات نشان می دهد که ماساژ پوست سر مانع از ریزش مو می شود.

چرا باید پوست را پاکسازی کرد؟

غدد چربی موجود در پوست مسئولیت ترشح چربی را دارند.این ترشحات از طریق مجاری موجود در سطح پوست،خارج می شوند و باعث مرطوب شدن سطح پوست می شوند و سلول‌های مرده، ذرات غبار و آلودگی‌های موجود در سطح پوست را حل می‌کنند.گرد و غبار و آلودگی موجود در هوا با چربی روی پوست ترکیب می شود و  مجرای خروجی چربی را مسدود می کند و در نتیجه پوست کدر می شود و شفافیت و شادابی خود را از دست می‌دهد.برای رفع این مشکل باید پوست را به صورت منظم با آب و پاک کننده‌های مناسب شستشو داد و بیش از حد از ترکیباتی که چربی بالایی دارند و کرم‌پودر‌ها و لوازم آرایشی بهداشتی استفاده نکرد .

فوائد پاکسازی پوست چیست؟

آبرسانی پوست

یکی از خواص پاکسازی پوست،آبرسانی می باشد.آبرسانی پوست باعث افزایش رطوبت پوست می‌شود که برای رطوبت رساندن به لایه بیرونی بسیار مفید است و مانع از چروک زودرس می‌شود.

درمان افتادگی پوست

با افزایش سن کلاژن سازی پوست متوقف می شود به همین دلیل پوست دچار افتادگی می‌ شود اما با روش‌های متنوع پاکسازی پوست صورت می‌توان بسیاری از این مشکلات را درمان کرد.

روشن تر شدن پوست

 امروزه به دلیل آلودگی هوا و کرم‌های زیادی که افراد استفاده می کنند پوست تیره می شود و زیبایی خود را از دست می دهد. پاکسازی صورت به خوبی صورت را روشن‌تر می‌کند.

درمان جای جوش

بهترین درمان برای افرادی که جوش‌های زیادی روی پوست خود دارند ،پاکسازی پوست می‌باشد. جوش‌های سرسیاه، سر سفید و[جای جوش‌ با روش‌های متنوع پاکسازی صورت به خوبی از بین می‌رود .

جلوگیری از پیر شدن صورت

یکی ازفوائد پاکسازی پوست صورت،جلوگیری از پیر شدن صورت می باشد.بسیاری از خانم‌ها دوست دارند چهره زیبا و جوانی داشته باشند، به همین دلیل به دنبال بهترین روش‌های جلوگیری از پیر شدن صورت می‌باشند. پاکسازی صورت  باعث می شود که خون در رگ ها جریان پیدا کند و سطح پوست شروع به تولید کلاژن کند و روند پیر شدن به سرعت کاهش یابد.

پاکسازی و لایه‌برداری عمقی پوست صورت

پوست با شست‌ و شوی روزانه  به صورت عمقی تمیز نمی شود. پاکسازی عمقی پوست باعث می شود چربی‌ها ،سموم و آلودگی‌ها از منافذ پوست پاک شود و تمام باکتری‌ها که مشکلات جدی برای پوست ایجاد می کند از بین بروند.لایه‌برداری عمقی همچنین جذب کرم‌ها و سرم‌های درمانی و بهداشتی را آسان‌تر می‌کند و پوست را نرم‌تر و لطیف‌تر می کند.افرادی که پوست چربی دارند با لایه‌برداری و پاکسازی عمقی پوست می‌توانند به راحتی از بروز جوش و آکنه جلوگیری کنند.

جلوگیری از پیر شدن پوست صورت

پاکسازی پوست روند پیر شدن را کاهش می‌دهد و از بروز چین و چروک بر سطح پوست جلوگیری می‌کند. ماساژ صورت باعث می شود تولید کلاژن و الاستین افزایش یابد در نتیجه روند پیری پوست کندتر می‌شود. با تولید کلاژن خطوط عمیق روی پوست و چین و چروک‌ها به راحتی محو می‌شوند.

آرامش‌بخش پوست صورت

ماساژ استرس را کاهش می دهد و برای بدست آوردن آرامش بسیار مفید است.عضلات صورت مانند بدن به آرامش و استراحت نیاز دارند..ماساژ صورت، گردش خون را افزایش می دهد و عروق لنفاوی را برای دفع سموم تحریک می‌کند. با خارج شدن سموم، پوست نیز درخشان و جوان می شود.

بازسازی پوست صورت

لایه‌برداری، بخور صورت، ماساژ و …باعث می شود پوست صورت بازسازی شود.بازسازی پوست، صورت را جوان، زیبا و شفاف می کند.

روش‌های پاکسازی پوست

روش‌های پاکسازی پوست را به سه دسته تقسیم می شوند:

روش‌های خانگی:روش های خانگی زیادی برای پاکسازی پوست در خانه وجود دارد.معمولا این روش‌ها پوست را به صورت سطحی پاکسازی می کند.

روش‌های آرایشگاهی:در آرایشگاه برای پاکسازی از دستگاه بخور مخصوص، ماساژ و کرم‌های خاصی استفاده می‌شود. پاکسازی در آرایشگاه معمولاً قوی‌تر از پاکسازی خانگی است اما به «پاکسازی عمیق»نمی‌رسد.

روش‌های کلینیکی: این روش‌ها باید توسط متخصص پوست یا تکنسین‌های دارای مدرک بهداشت و درمان انجام شود.روش‌های کلینیکی باعث پاکسازی عمیق پوست می شود و روشهای مختلفی دارد.

تفاوت روش های خانگی و کلینیکی پاکسازی پوست

تفاوت اصلی روش‌های کلینیکی و غیرکلینیکی این است که در روش‌های کلینیکی از ابزارها و موادی استفاده می‌شوند که فقط پزشکان و کادر درمانی می توانند از آنها استفاده کنند. این روش نباید در محیط خارج از مطب یا کلینیک انجام شود.

روش‌های خانگی و آرایشگاهی بسیار لذت بخش و آرامش بخش هستند و باعث افزایش خون رسانی، تحریک کلاژن سازی و تحریک تولید سلول‌های جدید و یکسان سازی رنگ پوست می شوند.اما روش‌های خانگی و آرایشگاهی نمی‌توانند باعث پاکسازی عمیق شوند.البته پاکسازی عمیق به توجه، مراقبت و اصول خاصی نیاز دارد که اگر به درستی رعایت نشوند به پوست آسیب می‌رسانند و اگر درست انجام شوند بسیار مفید هستند.

در پاکسازی آرایشگاهی حتماً مطمئن شوید که فرد مسئول مهارت و تجربه‌ی کافی دارد. ایجاد التهاب، قرمزی، زخم یا اسکار و انتقال عفونت از جمله خطراتی هستند که در مورد پاکسازی آرایشگاهی افراد را تهدید می‌کنند. همچنین ماشین‌های بخور و ابزار غیر استریل باعث افزایش باکتری‌های روی صورت و ایجاد آکنه می شوند.بنابراین برای پاکسازی آرایشگاهی حتماً به مراکز معتبر و افراد قابل اطمینان مراجعه نمایید.

روش های خانگی جوانسازی پوست صورت

 ژل آلوئه‌ورا

ژل آلوئه‌ورا یک محصول شگفت‌انگیز برای جوان‌سازی پوست است و در بیشتر کرم‌ها و مرطوب‌کننده‌ها وجود دارد. هفته‌ای سه بار ژل آلوورا را روی صورت خود بزنید و ده دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید. این روش یکی از بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می‌باشد.

عصاره گوجه‌فرنگی

هنگام استفاده از گوجه‌فرنگی برای ماسک باید کمی دقت کنید.چون استفاده نادرست از این محصول باعث سوزش یا التهاب پوست می شود.به همین دلیل بهتر است به جای استفاده از گوجه‌فرنگی از عصاره آن استفاده کنید.  هفته‌ای دوبار عصاره گوجه‌فرنگی را 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل باعث شادابی و طراوت پوست می شود. استفاده از روغن نارگیل برای رفع خشکی پوست و آبرسانی موثر است.

اسکراب بادام

بادام سلول‌های مرده پوست از بین می برد و به منافذ آن آب‌رسانی می کند.بادام از پوست در برابر تابش نور خورشید محافظت می کند و اجازه نمی‌دهد پوست خشک و قرمز شود.برای تهیه این اسکراب 3 قاشق غذاخوری خامه را با یک فنجان شکر مخلوط و روغن زیتون و روغن بادام را به آن اضافه کنید.سپس ماسک را به صورت بزنید و15 دقیقه ماساژ دهید.بعد صورت خود را با آب ولرم بشوید.

عصاره لیمو

لیمو سرشار از ویتامین C است و مانع از پیری زودرس پوست می شود و لکه‌ها و آکنه‌های صورت را از بین می‌برد. آبلیمو یک روش ایده‌آل برای شادابی و طراوت پوست است.برای جوانسازی پوست با لیمو ابتدا یک عدد لیمو تازه را از وسط نصف کنید و مقداری عسل روی آن بزنید.سپس لیمو را به پوست خود بمالید و 10 دقیقه صبرکنید بعد صورت خود را با آب گرم بشویید.بهتر است هفته‌ای 2 الی 3 مرتبه این کار را تکرار کنید.

تخم‌مرغ

سفیده تخم‌مرغ خاصیت سفت‌کنندگی و رفع چین و چروک پوست را دارد. استفاده از سفیده تخم‌مرغ کمک می کند که منافذ پوست بیش از حد بزرگ نشود و چربی پوست به جوش یا آکنه  تبدیل نشود.1 عدد سفیده تخم‌مرغ را به به پوست خود بزنید و اجازه دهید خشک شود. بعد از 15صورت خود را شستشو دهید.

گلاب

گلاب یک آنتی‌اکسیدان قوی است و باعث تقویت و بازسازی سلول‌های پوست می‌شود و کمک می کند چین و چروک صورت پس از مدتی از بین برود.2 قاشق چای‌خوری گلاب را با نصف قاشق چای‌خوری آبلیمو ترکیب کنید و بعد از اینکه محلول خشک شد پس از 10 دقیقه با آب گرم صورت خود را بشویید.

روش‌های کلینیکی جوانسازی پوست

اکنون که با انواع روش های خانگی جوانسازی پوست صورت آشنا شدید، بهتر است با روش‌های کلینیکی نیز آشنا شوید؛ چون تمام روش‌های خانگی  تاثیری در از بین رفتن چین و چروک‌های پوست ندارند.

اندولیفت

یکی از روش های جوانسازی پوست،اندولیفت می باشد.این روش توسط لیزر انجام می‌شود و جزو روش‌های کم‌تهاجمی است.

هایفوتراپی

در کنار روش های خانگی جوانسازی پوست،استفاده از هایفوتراپی تاثیر زیادی دارد. در این روش،پزشک با استفاده از دستگاه هایفو جوانسازی پوست را انجام می دهد.درروش هایفوتراپی لایه‌های زیرین پوست تحت تاثیر امواج قرار می گیرند و انرژی‌درمانی می‌شوند.

لیزر CO2 فرکشنال

این لیزر تمام زخم‌ها و آثار جوش‌های صورت را در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف می کند و باعث می‌شود رنگ پوست بهبود یابد و چین و چروک صورت برطرف شود.

آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال یکی دیگر از روش‌های کم‌تهاجمی کلینیکی جوانسازی پوست می‌باشد. در این روش کلاژن‌های پوست تحریک می شود و به شادابی پوست کمک می‌کند.

کربوکسی‌تراپی

کربوکسی‌تراپی بهترین درمان برای سیاهی‌های دور چشم است. در روش کربوکسی تراپی تمام ترک‌های پوست، سیاهی دور چشم از بین می رود و سلولیت‌های پوست درمان می‌شود.این روش به 7 الی 10 جلسه درمانی نیاز دارد.

تزریق چربی

این روش کم‌تهاجمی است و پزشک با تزریق چربی‌های خاص باعث جوانسازی پوست و رفع چین و چروک صورت می شود.

تزریق ژل

تزریق ژل باعث می‌شود فیلرها، پرکننده‌ها و حجم‌دهنده‌های پوست وارد بافت صورت شوند در نتیجه صورت شاداب و جوان و چین و چروک‌های پوست رفع شود.

بوتاکس

بوتاکس یک روش نسبتا کم‌تهاجمی است و با تزریق آن به پوست، عضلات صورت فلج می شود و خطوط پوست رفع می‌شود.

لیفت صورت با نخ

در لیفت صورت با نخ، پزشک توسط نخ‌های بخیه موقتی یا جذبی، پوست صورت را بالا می کشد.این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به تیغ جراحی ندارد.

مراقبت های لازم بعد از پاکسازی پوست

برای کاهش حساسیت یا سوزش پوست صورت از کمپرس سرد استفاده کنید.

بلافاصله بعد از پاکسازی، پوست خود را تمیز کنید و از کرم های آب رسان استفاده نمایید.

حداقل دو ساعت بعد از پاکسازی پوست از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.

پوست بعد از پاکسازی در برابر اشعه ی نور خورشید حساس است .برای اینکه  دچار واکنش هایی از قبیل قرمزی و التهاب نشوید حداقل دو هفته به صورت مدام از ضدآفتاب استفاده کنید.

از ضربه دیدن و کشیدن ناخن یا خاراندن پوست خودداری کنید.

به مدت یک هفته از ملتهب شدن پوست توسط مواد شیمیایی، ماساژ دادن و …جلوگیری کنید.

به مکان های گرم نروید چون باعث می شود پوست عرق کند.

از میوه و سبزیجات به مقدار زیاد استفاده کنید.

از داروها یا کرم هایی که پزشک تجویز کرده است به موقع استفاده نمایید.

مقدار زیادی آب بنوشید.

چه فصلی برای پاکسازی پوست مناسب تر است؟

پاکسازی پوست زمانی بهترین نتیجه را دارد که پوست کمتر در معرض آفتاب قراربگیرد.به همین دلیل فصل هایی همچون پاییز و زمستان بهترین فصل برای پاکسازی می باشد.البته این به این معنا نیست که در فصل های دیگر سال اگر پوست تان به پاکسازی احتیاج داشت،آن را به تعویق بیاندازید.شما با استفاده از عینک آفتابی و ضد آفتاب می توانید اشعه های مضر را دفع کنید.

نکات مهم برای داشتن آرایش بی نقص صورت

همه خانم ها علاقه دارند زیبا و جذاب باشند و روش های مختلفی را برای زیباتر شدن انجام می دهند.در همه جای دنیا مردم به آرایش طبیعی علاقه دارند. برای داشتن آرایش بی نقص و طبیعی باید با اصول آرایش کردن آشنا شوید و تکنیک هایی را یاد بگیرید چون اگر آرایش را به صورت صحیح انجام ندهید، صورت و آرایش مصنوعی به نظر می رسد.آرایش با لوازم آرایشی اصل یک نوع هنر است و با استفاده از آن می توانید نواقص چهره خود را بپوشانید و بر زیبایی چهره تان بیافزایید.

مراحل آماده سازی پوست برای آرایش با لوازم آرایشی اصل

یکی از موارد اصولی برای داشتن پوستی درخشان و طبیعی و بی نظیر،آماده سازی پوست می باشد.با انجام این کار،آرایش کردن ساده تر می شود و نیاز نیست کارهای زیادی را برای رفع مشکلات پوستی انجام دهید.

مرحله اول : صورت خود را شستشو دهید.

 در ابتدا برای از بین بردن چربی و زبری پوست،آن را با پاک کننده ملایم بشویید.باید پاک کننده صورت با نوع پوست شما متناسب باشد.

مرحله دوم :از تونر مناسب استفاده کنید.

استفاده از تونر برای پوست بسیار ضروری است چون این محلول سطح pH پوست را متعادل می کند و منافذ را می بندد.اگر پوست شما چرب است یا آکنه دارد، استفاده از آن برای شما بسیار ضروری است.هنگام استفاده حتما تونر را روی یک پد یا پنبه بزنید و به صورت و گردن خود بمالید.

مرحله سوم : استفاده از مرطوب کننده

مرطوب کننده بخش مهم مراقبت از پوست است.برای اینکه آرایش به خوبی روی پوست شما بنشیند باید پوست خود را به خوبی آبرسانی کنید.مرطوب کننده ایی انتخاب کنید که با نوع پوست شما مناسب باشد. مرطوب کننده باعث میشود پوست زیر آرایش، سالم بماند و پوستی صاف داشته باشید. شما برای آبرسانی بیشتر به پوست خود می توانید چند قطره گلاب اصل را به کرم یا مرطوب کننده خود اضافه کنید.

مرحله چهارم : استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب باعث می شود در آینده پوستی جوان تر داشته باشید.با استفاده از کرم ضد آفتاب می توانید ازبروز پیری زودرس و مشکلات پوستی دیگر که می تواند به دلیل اشعه های مضر UVA رخ دهد، جلوگیری کنید.اما هنگام خرید کرم ضد آفتاب حتما SPF مناسب پوست خود را پیدا کنید.

مراحل آرایش کردن پوست صورت

اولین و مهمترین مرحله در آرایش استفاده از یک زیر ساز است. انجام این کار پوشش دهی را افزایش می دهد و بافت صورت نرم تر می شود و منافذ نیز کاهش می یابد و طول عمر آرایش نیز بیشتر می شود.

1) از کرم پودر استفاده کنید

در ابتدا مطابق با تناژ پوست خود،رنگ کرم پودر را انتخاب کنید.هنگام استفاده مقداری از این لوازم آرایشی اصل را  با استفاده از یک برس یا یک اسفنج آرایشی مرطوب بر روی صورت خود بزنید و برای اینکه غیر عادی به نظر نرسید کرم پودر را به خوبی درصورت، فک و گردن تان پخش کنید.

2) لکه ها و عیوب پوست خود را محو کنید

برای پوشاندن لکه ها، عیوب و گودی زیر چشم خود از یک کانسیلراستفاده کنید.بهتر است که کانسیلر یک درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد.با یک قلمو مقداری ازاین لوازم آرایشی اصل را به حالت مثلثی شکل به زیر چشم خود بزنید و به خوبی ترکیب کنید ولکه ها و سایر نقص های صورت خود را بپوشانید.برای پوشش دهی بهتر درقسمت های کوچکتر صورت می توانید از یک کانسیلر مدادی استفاده کنید..

3) کرم پودر خود را تثبیت کنید

اگر پوست شما چرب است،باید از یک کرم پودر فشرده یا تثبیت کننده در یک رنگ متناسب با تن پوست خود استفاده کنید.با استفاده از یک اسفنج یا یک قلمو مخصوص به خوبی پودر را به صورت و گردن خود بزنید.

نحوه آرایش جزئیات صورت

بعد از زیر سازی و آماده  سازی پوست نوبت به آرایش صورت می رسد.

 • چشمان خود را درخشان کنید

همیشه خط چشم و ریمل و لوازم آرایشی اصل را خریداری کنید.با استفاده از خط چشم، خط افقی پلک بالا و گوشه های بیرونی پلک پایین خود را بکشید.برای این کار می توانید از شابلون خط چشم استفاده کنید.برای فر کردن مژه های خود از یک فرمژه  استفاده کنید.برای اینکه نگاهی بازتر و روشن تر داشته باشید یک لایه سبک ریمل مژه را بر روی مژه های خود بزنید .

 • اضافه کردن روشنایی زیر ابرو

با مشخص نشان دادن حالت ابرو می توان ساختار صورت را نشان داد. اگر ابروهای پر پشتی دارید به این مرحله نیاز ندارید. اما اگر ابروهای شما کم پشت است با یک مداد ابرو یا سایه ابرو آن ها را پر کنید.رنگ مداد یا سایه ابرو باید نزدیک به رنگ ابروهای شما باشد.با استفاده از یک برس، مداد ابرو را یکنواخت کنید.

 • رژگونه ملایم استفاده کنید

رژگونه به گونه ها درخششی خاص می دهد و باعث می شود که چهره، تازه و سلامت نشان داده شود.از قلم مو برای استفاده از رژگونه استفاده کنید.رژگونه ای انتخاب کنید که با کرم پودر شما متناسب باشد. برای داشتن آرایش طبیعی از رژگونه غلیظ و براق استفاده نکنید.

 • بر روی لب ها کار کنید

قبل ازآرایش لب کمی آن را مرطوب کنید.رژ لبی را انتخاب کنید که یا رنگ پوست شما را تکمیل کند و یا با تناژ پوست شما همخوانی داشته باشد.اگر به دنبال پوشش دهی سنگین و غلیظ هستید، از رژ لب جامد استفاده کنید.

اگر پوشش طبیعی را دوست دارید اول خط لب خود را با یک مداد لب متناسب با رنگ طبیعی لب خود بکشید و سپس رژ لب یا برق لب مایع را روی لب خود بزنید.

راز و رمزهای  داشتن آرایش بی نقص

1) فـقط به قسـمت های تیــره پوست،پنکیک نزنید. بـرای اینکه پوست شاداب و تازه به نظر برسد بـایـد سایه سیاه که زیر چشم می افتد را از بین ببرید.برای این کار با پنککـی که یک درجه روشن تر از کرم پودری است که به کل صورت زده اید،از خط مژه تا انتهای گودی چشم و گوشه های بینی را بپوشانید.

2) بلافاصله بعد از اینکه از حمام بیرون آمدید از فرمژه استفاده کنید.مژه ها زمانی که با آب گرم خیس شده باشند،راحت تر و زیباتر حالت می گیرند و نمی شکنند.

3) درست است که پودر ابرو بسیار خوب عمل میکند و کاملاً طبیعی به نظر می رسد، اما بعد از گذشت چند ساعت لکه دار می شود و از بین می رود.به همین دلیل بهتر است ابتدا قسمت های خالی را با مداد ابرو پر کنید و بعد پودرابرو را روی آن بزنید.

4) بعد از زدن کرم پودر، کمی کف دست ها را به هم بمالید و به آرامی روی گونه ها، چانه، پیشانی و بینی بزنید چون گرما باعث می شود که این لوازم آرایشی اصل بهتر روی صورت بنشیند.

5) برای اینکه مژه ها بلند و پر شوند از ریمل های دو سر استفاده کنید. ابتدا با استفاده از سر حجم دهنده این لوازم آرایشی اصل که کرم رنگ است،مژه ها را پر کنید و بعد از گذشت چند دقیقه که خشک شد از سر دیگر آن که مژه ها را بلندتر می کند استفاده نمایید.

6) هنگام کشیدن خط چشم یا خط لب برای اینکه خط را بدون حرکت و نوسان دست بکشید حتما آرنج خود را روی میز توالتتان ثابت کنید.

7) برای از بین بردن خستگی و قرمزی چشم از خط و سایه چشم آبی استفاده کنید و از سایه هایی که قرمزی دارند خود داری کنید مثل بنفش، ارغوانی و قهوه ای.

۱۰ اشتباه رایج هنگام آرایش کردن

 • اشتباه در انتخاب رنگ کرم پودر

این مشکل در بین بانوان بسیار رایج است.برای جلوگیری از این اتفاق حتما هنگام خرید کرم پودر به سراغ کانتر مغازه و قسمتی که تستر لوازم آرایشی اصل قرار دارد، بروید و آن را تست کنید.رنگ پوست هر فرد تناژ مختلفی دارد و نوع آن هم با دیگری فرق می‌کند. با شناخت تناژ پوست صورتتان به راحتی می‌توانید کرم پودری را خریداری کنید که به پوست صورتتان نزدیک است.هنگام انتخاب کرم پودر مقداری از آن را روی خط فک خود بزنید و در نور طبیعی چک کنید.کرم پودری خوب است که با رنگ پوستتان یکی باشد.

 • استفاده از برس‌های قدیمی، آلوده و کثیف

برس‌های آرایشی چون هر روز استفاده می شوند حاوی باکتری‌هایی هستند و می‌توانند هنگام استفاده این آلودگی را به شما منتقل کنند و باعث التهاب، قرمزی و ایجاد آکنه و جوش روی پوست صورت شوند.به همین دلیل حتما مدام برس های آرایشی را با آب و صابون بشویید ویا برس های جدیدی تهیه کنید.

 • استفاده از برنز کننده‌های براق

ظاهر شما زمانی که از پودرهای برنز کننده براق و درخشان استفاده می‌کنید،غیرطبیعی، تیره و به هم ریخته نشان داده می شود.برای اینکه پوست صورتتان گرم تر شود و ظاهری طبیعی داشته باشید حتما از لوازم آرایشی اصل با فرمولاسیون مات استفاده کنید.

 • هماهنگ نبودن رنگ خط لب و رژ لب

رنگ خط لب نباید با رژلب متفاوت باشد. اگر خط لب به درستی انتخاب شود، می‌تواند حجم لب را بهتر و برجسته‌تر نشان دهد و از پخش شدن احتمالی رژ لب خارج از خطوط اصلی لب نیز جلوگیری کند.خط لب باعث ماندگاری بیشتر رژ لب نیز می شود.

 • استفاده زیاد از پنکیک و کرم پودر

استفاده زیاد از پنکک و کرم پودرهای آرایشی باعث ایجاد خطوط و رگه‌هایی روی پوست می‌گردد و سن را افزایش می دهد.اگر پوست شما چرب است به هیچ عنوان برای از بین بردن چربی صورت،از کرم پودر زیاد استفاده نکنید.بلکه باید با استفاده از روش‌های مراقبتی از چربی اضافی پوست جلوگیری کنید.استفاده زیاد از لوازم آرایشی اصل در قسمت‌های براق صورت، باعث می‌شود که آرایشتان سنگین و غلیظ ‌تر به نظر برسد و حالتی تیره به صورت می‌دهد.با استفاده از محصولات ورقه‌ای مخصوص پوست چرب می توانید چربی و براق بودن اضافی صورت را بگیرید و آرایشتان را تازه‌تر کنید.

 • ابروهای پر شده با آرایش

ابروهای زیبا با فرم درست، صورت شما را برجسته‌تر می کند و چشم‌ها را بازتر نشان می دهد و چهره‌تان نیز جوان‌تر می شود.اگر با استفاده از سایه یا مداد ابرو، فرم اصلی ابروها را تغییر دهید و آنها را تیره‌تر کنید، آرایش شما غلیظ ‌تر می‌شود.برای اینکه فقط فضاهای خالی ابرو را پر کنید وابروی شما نیز طبیعی باشد باید از مداد و سایه‌های نرم و سبک‌تر استفاده کنید و با استفاده از برس تمیزریمل پودرهای اضافی را از روی ابرو پاک کنید و سایه‌ها را به خوبی ترکیب کنید.

 • استفاده زیاد از کانسیلر برای زیر چشم

کانسیلر،سیاهی‌ زیر چشم را می پوشاند.بسیاری از خانم ها از کانسیلر روشن برای پوشاندن سیاهی چشم خود استفاده می کنند اما باید بدانید که این رنگ و مدل استفاده از کانسیلر، آرایش را سنگین می‌کند و باعث ایجاد رگه و نمایان شدن چروک بیشتر می شود.برای اینکه کانسیلر اثرروشن‌ کنندگی مطلوبی داشته باشد باید فقط یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست باشد. کانسیلر را با انگشت به حلقه زیر چشم بزنید زیرا با این روش کانسیلر راحت‌تر پخش می‌شود و ظاهرچهره طبیعی‌تر به نظر می رسد.

 • استفاده نکردن از پرایمر سایه چشم

 اگر از پرایمر سایه چشم استفاده نکنید باعث می شود سایه به صورت تکه روی پلک باقی بماند یا ریخته شود.برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است پلک را از خط مژه تا خط ابروها با پرایمر سایه پوشش دهید.استفاده از پرایمر سایه باعث می شود که سایه مدت طولانی‌تری روی پلک باقی بماند.

 • هایلایت کردن بیش از حد اجزای صورت

برای برجسته تر کردن ونمایان کردن اجزای صورت،از هایلایتر استفاده می شود.این لوازم آرایشی بهداشتی در بسیاری از مواقع براق می باشد.درست است که درخشیدن پوست زیبا است اما اگر این درخشندگی بیش از اندازه باشد، ظاهر را غیرطبیعی و نازیبا می کند.برای اینکه نتیجه بهتری داشته باشید بهتر است از هایلایترهای طبیعی استفاده کنید که تناژ نقره‌ای باشد یا اکلیل‌های زیادی نداشته باشد.با استفاده از برس بادبزنی این لوازم آرایشی بهداشتی اصل را روی خطوط گونه، گوشه داخلی چشم و در امتداد خط بینی به کار ببرید.

 • استفاده از کانتور صورت با رنگ بسیار تیره

اگر کانتور به درستی انتخاب شود برجستگی  اجزای صورت بیشترمی شود اما اگر اشتباه انتخاب شود چهره غیرطبیعی می گردد.رنگ کانتور باید دو درجه از پوست صورتتان تیره‌تر باشد و باید به خوبی آن را روی صورت محو کنید که به صورت خطی مشاهده نشود.

با انواع برس آرایشی آشنا شوید

برس‌های آرایشی کاربردها وانواع مختلفی دارند.برس ها دقت شما را هنگام استفاده از لوازم آرایشی اصل بالا می‌برند و باعث می شوند که آرایش به صورت غیر طبیعی بر روی صورت جلوه نکند.برای مصرف بهینه  محصولات آرایشی باید از برس آرایشی استفاده کنید که به طور اختصاصی برای همان محصول ساخته شده است.با خرید برس های آرایشی مناسب نتیجه آرایش شما مانند یک آرایشگر حرفه ای می شود.

 هر قسمت از صورت به لوازم آرایشی بهداشتی مخصوص به خود نیاز دارد و هر کدام از این لوازم آرایشی ها نیز برای اینکه به بهترین شکل روی صورت بنشینند به برس های آرایشی مخصوصی نیاز دارند.تولید کنندگان به خوبی اهمیت استفاده صحیح از لوازم آرایشی اصل را درخانم‌ها درک می‌کنند و اقدام به تولید یرس های آرایشی کرده اند.برخی از لوازم آرایشی اصل،برس مخصوص به خود را دارند و به صورت یک پکیج به فروش می‌رسند. برای مثال خط چشم‌ مایع اغلب در مدل‌هایی عرضه می‌شود که برس بر روی محصول وجود دارد و نیازی به تهیه برس دیگری نیست؛ اما این موضوع در همه خط چشم‌ها ثابت است.قبل از خرید برس های آرایشی برای اینکه از آلودگی و گردو غبار دور باشند بهتر است به فکرجایی مخصوص برای قرار دادن برس و قلموهای آرایشی خود باشید.

 

انواع برس های آرایشی

باید قبل از خرید لوازم آرایشی اصل، هر کدام از برس‌های آرایشی را بشناسید و بدانید که هر کدام از آنها چگونه استفاده می شوند. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد جزییات این محصولات داشته باشید نتیجه آرایش نهایی صورت شما بهتر می شود.

بسیاری از آرایشگران معروف معتقدند که محصولات خشکی مانند رژ گونه، سایه، پودر و …را باید با برس هایی که موی طبیعی دارند استفاده کنید چون منافذ بیشتری دارند و به راحتی روی صورت ترکیب می‌شوند. ولی زمانی که از محصولات مایع و یا کرمی استفاده می‌کنیدبهتر است از برس آرایشی با موهای مصنوعی استفاده کنید، چون جذب کمتری دارند و لوازم آرایشی درون موها کمتر باقی می‌مانند.

 • برس کرم پودر

فرقی نمی‌کند که برای پوشش پوست صورت خود از چه نوع پنکیکی استفاده می کنید برس کرم پودر با موهای پرپشت، بلند و نرمی که دارد به خوبی می تواند لوازم آرایشی اصل را روی پوست شما قرار دهد .از این لوازم آرایشی می توانید برای پخش کردن کرم پودر و محصولات آرایش مایع یا کرمی روی پوست استفاده کنید تا بهترین پوشش دهی را به شما نشان دهد.این برس ،پهن‌ترین برس در لوازم آرایشی است و بهترین تأثیر را روی صورت دارد.یکی از نکات مثبت در مورد این محصولات این است که لایه‌های زیرین لوازم آرایش را از روی پوست پاک نمی‌کند.برس مخصوص کرم پودر،مدل‌های مختلفی دارد از جمله زاویه‌دار، سر تخت، گرد و گنبدی شکل اما مدل گنبدی شکل برای کرم پودر بهتر است.

 • برس ترکیب‌کننده یا محو کننده

این برس، سری نسبتاً بزرگی دارد و برای زیر ساز آرایش و لوازم آرایشی اصل که پایه مایعی دارند استفاده می‌شود. زمانی که می‌خواهید پنکیک، پودرهای پوشاننده پوست و مانند آنها را با هم ترکیب کنید، این برس بهترین کارایی را دارد.

 • برس رژ گونه

برس رژ گونه،موهای نرم و بلندی دارد و برای رنگ دادن و برجسته کردن گونه‌ها مناسب است و از برس مخصوص کرم پودر کوچک‌تر است. هرچه سر این برس نرم‌تر باشد،رنگ لطیف‌تری از رژ گونه روی گونه‌ باقی می‌ماند و هرچقدر متراکم‌تر باشد،رنگ مورد استفاده به صورت برجسته‌تر روی گونه باقی می‌ماند. اکثر برس‌های رژ گونه زاویه دار هستند، برای اینکه به راحتی بتوانید استخوان‌های گونه را کانتور کنید .البته سری‌های گرد و گنبدی شکل نیز برای برس رژ گونه استفاده می‌شوند.از این برس برای کانتور کردن بخش‌های دیگر صورت نیز می‌توانید استفاده کنید اما اگر در رژ گونه اکلیلی و رنگ دار فرو کردید به قسمت‌های دیگر صورت نزنید.

 • برس کانسیلر

سر برس کانسیلر تخت یا گرد است.با استفاده از برس کانسیلر به راحتی می‌توانید کرم پودرهایی که به صورت تکه یا خطی روی صورت باقی مانده اند را محو کنید.زمانی که با توجه به رنگ پوست خود برای زیر چشم خود کانسیلرانتخاب کردید، مقداری از مایع را روی پوست زیر چشم بزنید و با استفاده از این برس به خوبی آن را محو کنید. اگر اطراف چشم شما تیره است، بهتر است از سر گرد این برس استفاده کنید. یکی از ویژگی های این لوازم آرایشی بهداشتی این است که با سر کوچک آن به راحتی  می‌توانید  گوشه‌های چشم و زیر مژه‌ها را بپوشانید.اگر زیر چشم دارای چروک و خطوط ریز باشد، محو شدن درست کانسیلر اهمیت زیادی دارد و اگر به درستی محو نشود چروک و خطوط  صورت بیشتر نمایان می شود.چون زیر چشم حساس و نازک است، بهتر است برای پوشاندن کانسیلر و لوازم آرایشی اصل از برس‌های خیلی نرم استفاده کنید و تا حد ممکن برس را روی پوست نکشید و از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید.

 • برس خط چشم

این برس چندکاره می باشد و از آن می‌توانید برای قسمت‌های مختلف صورت استفاده کنید.خط چشم‌های ژله ای در کاسه‌های کوچک درب دار قرار دارند و سری مخصوص ندارند.برای کشیدن این لوازم آرایشی اصل‌ باید از برس خط چشم استفاده کنید.هنگام استفاده از برس خط چشم  برای اینکه تسلط بیشتری داشته باشید باید مانند مداد آن را در دست قرار دهید.این برس برای خط چشم‌های نازک، پهن، حتی سایه‌های باریک زیر چشم و حتی خط لب مناسب است.

 • برس سایه چشم

بسیاری از سایه‌های چشم،برس‌های کوچک یا سری ابری دارند.اما برای کشیدن بهتر سایه چشم  بهتر است به فکر خرید لوازم آرایشی اصل و برس مخصوص سایه باشید .یک سر این برس بسیار کوچک است و به راحتی می‌توانید رنگ‌های مختلف سایه را با هم ترکیب کنید و با استفاده از سری تخت آن می‌توانید سایه را روی چشم  خود پخش کند.برای استفاده از این لوازم آرایشی اصل می توانید آن را روی پلک بکشید و از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون حرکت دهید.

 • برس ابرو

ابروها نقش مهمی در زیبایی دارند.برس ابرو موهای کوتاه، فشرده و سفت دارد. با استفاده از برس ابرو می‌توانید قسمت‌های خالی ابرو را پر کنید و ابروهایتان را پر پشت‌ کنید. برای خطی کردن ابروی خود می توانید از قسمت تیز این برس استفاده کنید.با سری دیگر آن که به شانه ابرو معروف است می‌توانید ابروها را شانه کنید.

 • برس رژلب

برس رژلب سری باریک و نوک‌تیزدارد و کوتاه و سفت است .این محصول مناسب رژلب‌های مایع و حتی جامد می باشد.با استفاده از این برس به راحتی می توانید رژلب‌های جامد را  روی لب و در همه قسمت‌ها به میزان یکسان پخش کنید و خطوط اطراف لب را صاف و یکدست کنید.با استفاده از این لوازم آرایشی اصل همچنین می‌توانید رنگ‌های مختلف را با هم مخلوط کنید.

 • برس بادبزنی

شکل این برس مانند بادبزن است. بعد از تمام شدن مراحل آرایش ، با استفاده از این برس می‌توانید اضافات لوازم آرایشی بهداشتی را روی صورت پاک کنید. این برس مثل جارو عمل می‌کند و ظاهرشما را طبیعی و تمیز می کند.

 • برس زاویه دار

برس های زاویه دار کوچک، گزینه بسیار مناسبی برای هایلایت زدن و شدو هستند. لبه باریک و زاویه دار این لوازم آرایشی اصل می تواند خطوط کانتور را با دقت بیشتری پیاده سازی کند. علاوه بر این، در انواع سایه چشم نیز استفاده می شود. معمولا موهای این برس کوتاه، پرپشت و سفت می باشد.

 • برس فون

 نرم و یک دست کردن کرم پودر یا فون آرایشی روی پوست ،اولین و مهم ترین وظیفه برس فون می باشد. البته نتیجه ای که از این کار کسب می کنید، کاملا به برسی که مورد استفاده قرار می دهید، بستگی دارد. یک برس فون اگر خوب باشد می تواند آرایش شما را طبیعی تر جلوه دهد و از بروز حالت ماسیدگی جلوگیری کند.

 

 

روش های شستن برس های آرایشی

برس‌های آرایشی مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین لوازم آرایشی بهداشتی هستند و اگر بخواهید آرایشی بی‌نقص و زیبا داشته باشید باید از این لوازم آرایشی اصل استفاده کنید. اما اگر درست و به موقع شسته نشوند همه آلودگی‌ها و مواد آرایشی قدیمی را به خود جذب می کنند و باکتری‌های خطرناکی  وارد پوست می شود.هر چه میزان مصرف شما از برس بیشتر باشد، باید فاصله‌های زمانی شستن این لوازم آرایشی اصل کوتاه‌تر باشد. شستن برس‌ آرایشی کمک می کند که لوازم آرایش پوشش بهتری بر پوست داشته باشند وهمچنین از انتشار عفونت وآلودگی جلوگیری گردد.برای بهترین نتیجه، باید قلم موهای آرایشی خود را هر ۲ تا ۴ هفته بشویید.

روش اول : دو قاشق چای‌خوری سرکه سفید را با یک پیمانه آب گرم مخلوط کنید و برس‌های آرایشی را درون این محلول قرار دهید سپس برس را با آب گرم بشویید و در معرض هوا قرار دهید و خشک کنید.

روش دوم : برس ها را درون کمی روغن زیتون قرار دهید و با یک حوله یا دستمال تمیز کنید.بهتر است رنگ حوله یا دستمال سفید نباشد برای اینکه لک مواد آرایشی روی آن باقی نماند.بعد مقداری صابون ملایم را درون آب گرم مخلوط نمایید و برس‌ها را درون آن بشویید.بعد برس ها را آبکشی کنید و بگذارید خشک شوند.

روش سوم : برس‌های نرم و لطیف را با شامپو بچه تمیز کنید. کمی شامپو را درون آب گرم بریزید و برس ها را درون آن بشویید و سپس آبکشی کنید و اجازه دهید خشک شوند.

 

 

هنگام خرید برس آرایشی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برس های آرایشی را می توان به صورت تکی یا ست کامل یا نیم ست تهیه کنید.اگر زیاد اهل آرایش کردن نیستید و نمی خواهید زیاد هزینه کنید بهتر است از برس های تکی و متناسب با نیازتان خریداری کنید.

قبل از خرید حتما برس را امتحان کنید و به آرامی روی دست خود فشار دهید اگر مویی از آن بیرون آمد، مارک دیگری را امتحان کنید.

برس ها یا از موی طبیعی مانند موهای سمور، سنجاب، بز و… تولید می شوند و یا از موهای مصنوعی. برس هایی که با موهای طبیعی ساخته می شوند قیمت بیشتری دارند.برس های مصنوعی از نایلون تولید می شوند و عمر طولانی تری دارند.آرایشگران ماهر معتقدند برای استفاده از لوازم آرایشی پودری مانند پنکک، سایه یا رژگونه از برس طبیعی استفاده کنید برای اینکه راحت تر روی صورت قرار می گیرند و برای استفاده از محصولات کرمی از برس های مصنوعی استفاده کنید.

 هنگام خرید توجه کنید که جنس مو و سری برس از به گونه ای باشد  که دچار حساسیت نشوید و زبر نباشد و کیفیت بالایی داشته باشد و زود خراب نشود.

 

 

روش مراقبت از برس‌های آرایشی

1 ) هیچ گاه برای خشک شدن، این لوازم آرایشی را به صورت عمودی نگه ندارید چون آب درون آنها  می رود و باعث زنگ زدن یا پوسیدگی می شود.

2 ) برای خشک شدن از سشوار یا اتو استفاده نکنید زیرا گرمای شدید فیبرها را خراب می کند. حتی اگر از موهای طبیعی ساخته شده باشند.

3 ) قلمو ها را در یک ناحیه با تهویه خوب خشک کنید زیرا اگرقلمو ها را در یک محوطه بسته مانند حمام خشک کنید امکان دارد قلمو به اندازه کافی تحت جریان هوا قرار نگیرد و کپک بزند وبرس بوی بدی بگیرد.

4) زمانی که قلموها خشک شدند آن ها را در فنجان عمودی نگه دارید و یا آن ها را افقی قرار دهید  هیچ گاه آن ها را به سمت پایین نگذارید چون کج می شوند.اگر می خواهید آنها را در کیف حمل کنید آن ها را افقی قرار دهید.

5) حتما بین شستشو،این لوازم آرایشی اصل را با محلول سرکه و آب ضد عفونی کنید.بوی تند سرکه به محض خشک شدن موها از بین می رود. یک کاسه یا یک فنجان را با دو قسمت آب و یک قسمت سرکه پر کنید قلمو را در محلول تمیز کنید .

 

 

نحوه خرید برس های آرایشی

برای خرید برس های آرایشی  و خرید لوازم آرایشی اصل از طریق دایرکت دادن به صفحه اینستاگرام ایستان مد و همچنین تماس با شماره های  09178806822 – 09378551065 تماس بگیرید .

روش های مراقبت از مو در فصل تابستان

بیشتر افراد تصور می کنند که در فصل تابستان فقط پوست به توجه، رسیدگی و آب رسان نیاز دارد در حالی که مو نیز تحت تاثیر گرمای هوا، خشک می شود و امکان دارد با مشکلاتی، چون ریزش یا شکنندگی و حالت نگرفتن مواجه شود.عرق و گرد و خاک در فصل تابستان مشکلاتی نظیر شوره سر، موخوره، ریزش مو و … را افزایش می‌دهد و به موها آسیب می رساند. آفتاب همه چیز از جمله موها  و پوست سر را خشک می‌کند. پوست خشک سر،مشکلاتی را به همراه دارد و به ریشه‌های مو آسیب می رساند.با ایستان مد همراه شوید که با  بهترین ترفند های مراقبت از مو درتابستان آشنا شوید. توجه به این روش ها باعث می شود موهای سالم تر و زیباتری داشته باشید و بتوانید از موهایتان در برابر آلودگی و اشعه فرابنفش خورشید محافظت کنید.

اثرات آفتاب تابستان برروی موها

پرتوهای ماورابنفش خورشید به کوتیکول های مو نفوذ می کند و باعث خشکی، شکنندگی وفرسودگی مو می شوند.

اشعه ماورا بنفش باعث از بین رفتن رنگدانه مو و تخریب پروتئین می شود و به مو آسیب می رساند.

گرمای آفتاب موها را خشک و شکننده می کند.

تعریق و گرد وغبارباعث افزایش شوره سر، موخوره، سرگیجه و افزایش ریزش مو می شود.

اشتباهات رایج مراقبت از مو در تابستان

 • شنا کردن

با شروع فصل تابستان افراد زیادی در دریا و استخرها شنا می کنند اما به نکات بهداشتی توجه نمی کنند.عدم شستشوی مو بعد از شنا و باقی ماندن کلر و نمک آب روی مو به ساقه مو صدمه می زند و باعث خشکی ساقه مو می شود ورنگ مو به سمت سبز متمایل می شود.اما با مراقبت از پوست و مو و استفاده ازلوازم آرایشی اصل می توان از این آسیب ها پیشگیری کرد.

 • استفاده از اسپری مو

برخی از ترکیبات موجود در اسپری مو در برابر نور آفتاب حساسیت زا هستند و باعث خشکی و شکنندگی مو می شوند.بنابراین از این لوازم آرایشی بهداشتی کمتر استفاده کنید.

 • حمام زیاد

استفاده زیاد از شامپو باعث تحریک پوست سر و خشکی و سستی ریشه مو می شود.برای جلوگیری از این مشکلات کمتر حمام کنید و از شامپوهای ملایم روزانه استفاده کنید.

 • نپوشاندن موی سر

اشعه ماورای بنفش خورشید باعث خشکی پوست سر می شود و آن را تحریک می کند و مو کدر و شکننده می شود.برای پیشگیری از این مشکلات حتما در تابستان سر خود را با کلاه  یا روسری بپوشانید.

ترفندهای مراقبت از مو در فصل تابستان

برای جلوگیری از مشکلاتی که ذکر شد،باید بیش از حد در معرض آفتاب قرار نگیرید و برای محافظت از موهای خود، قبل از بیرون رفتن از خانه اقداماتی را انجام دهید. این نکات عبارت‌اند از:

 • تا حد امکان موهایتان را رنگ نکنید

گرمای تابستان مو را خشک می کند و به آن آسیب می رساند.تحقیقات نشان می دهد که موهای رنگ شده نسبت به موهای بدون رنگ در برابر گرما آسیب  پذیرترند.اگر قصد رنگ کردن موهای خود درفصل تابستان دارید حتما این کار را یک یا دو ماه قبل از شدت گرفتن گرمای هوا انجام دهید و از رنگ‌هایی استفاده کنید که به دکلره  نیاز ندارد و از مواد اولیه مرغوبی ساخته شده اند.

 • از نرم کننده استفاده کنید

فصل تابستان مو ها خشک می شوند.اما استفاده زیاد از نرم کننده ها رطوبت از دست رفته مو‌ را جبران می کند اما نرم کننده‌ باید با نوع مو متناسب باشد. همیشه قبل از شنا از نرم‌کننده یا ماسک مو و لوازم آرایشی اصل استفاده کنید اما آن را نشویید،سپس کلاه شنا بپوشید و درون استخر یا دریا بروید.

 • از محصولات حاوی ضد آفتاب استفاده کنید

پوشیدن روسری یا کلاه ،بهترین گزینه برای محافظت از مو در برابر آفتاب است.اگر نمی‌خواهید روسری بپوشید،حتما از لوازم آرایشی بهداشتی حاوی ضد آفتاب استفاده نمایید.اگر زمان زیادی در بیرون از منزل هستید از ماسک مو، اسپری یا لوازم آرایشی اصل که حاوی ضد آفتاب‌ هستند استفاده کنید.لوازم آرایشی بهداشتی که حاوی SPF هستند از مو در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می کنند.هنگام خرید لوازم آرایشی اصل حتما به نوع موهای خود توجه کنید.

 • موی سرتان را به آرامی بشویید

هنگام شستشوی مو،بهتر است که بیشتر شامپو را روی پوست سر بزنید. چون اگر مقدار زیادی شامپو به ساقه مو بزنید مجبور می شوید به جای شستن پوست سر،بر روی موهای خود تمرکز کنید در نتیجه موهایتان به زودی خشک  می شود.

 • بعد از شنا حتما موهایتان را با شامپو بشویید

تحقیقات نشان می دهد که کلر موجود در استخرها و همچنین اشعه ماوراء بنفش خورشید در استخرهای روباز باعث آسیب پروتئین‌ و رنگ‌دانه‌و رطوبت مو می شوند.با شستن مو بعد از شنا به راحتی کلر از روی مو پاک می شود و اثرات مخرب آن کاهش می یابد.

 • از وسایل حرارتی کمتر استفاده کنید

بهتر است موهایتان را با جریان طبیعی هوا خشک کنید چون استفاده زیاد از سشوار برای مو بسیار مضر است.اگر مجبور هستید  که از سشوار استفاده کنید حتما از حرارت کم آن استفاده نمایید.همچنین استفاده از اتو مو، فر کننده‌ها و… نیز تأثیر مخربی بر سلامت مو دارند.برای همین توصیه می‌شود که استفاده از این وسایل را محدود کنید.

 • کمی موهایتان را کوتاه کنید

تابستان زمان مناسبی برای کوتاه کردن موها است چون معمولاً در این فصل انتهای مو خشک می شود وموخوره می زند.اگر دوست ندارید موهایتان را کوتاه کنید،فقط کمی از نوک آن‌ها را بچیینید.اما بعد از کوتاه کردن موها از آن ها مراقبت کنید و از لوازم آرایشی اصل استفاده کنید که دوباره دچار موخوره نشوند.

 • از موهای رنگ شده بیشتر مراقبت کنید

موهای رنگ شده در فصل تابستان بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند به همین دلیل به مراقبت بیشتری نیاز دارند. گرما و آفتاب داغ باعث کمرنگ شدن رنگ مو و خشکی بیش از حد آن می شود. هنگام خرید لوازم آرایشی اصل حتما روی بسته بندی آن‌ها عبارت «مخصوص موهای رنگ شده»درج شده باشد.اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده‌اید بهتر است تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری نمایید.

 • موهایتان را ببندید

گرمای تابستان موها را بیش از گذشته خشک و وز می کند. با بستن موها می‌توانید از آن‌ها در برابر آسیب خورشید و تعریق بیش از حد محافظت کنید.

 • مایعات زیادی بنوشید

نوشیدن مایعات، هم باعث خنک شدن بدن می‌شود و هم کمک می کند که موهای سالم و مرطوبی داشته باشید.

 • از شامپوی خشک استفاده کنید

 یکی از ساده‌ترین نکات مراقبت از مو در تابستان این است که اگر موها شما چرب است هر روز آن ها را بشویید  و حتما از شامپوی خشک استفاده کنید.

 • از ماسک موهای مغذی و قوی استفاده کنید

در طول تابستان موها خشک‌تر، نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شوند.با استفاده از ماسک مو،موهایتان به طور عمقی تغذیه می شود و رطوبت آن‌ها به راحتی تأمین می شود.یک یا دو بار در هفته قبل از خواب مقداری ماسک موی آبرسان یا هرگونه روغن مغذی و لوازم ارایشی اصل را روی موهایتان بزنید. سپس یک کلاه پلاستیکی یا حوله را در اطراف موها بپیچید و بخوابید. صبح روز بعد موهایتان نرم و مرطوب خواهد بود.

 • از محصولات حاوی الکل استفاده نکنید

از شامپوها، ماسک‌ها، نرم کننده‌ها و هرگونه لوازم آرایشی اصل که حاوی الکل است،استفاده نکنید.چون الکل موها را به شدت خشک می کند.

 • از حوله و شانه به آرامی استفاده کنید

نحوه استفاده از حوله و شانه اهمیت زیادی دارد چون اصطکاک باعث شکستگی مو می شود. به جای اینکه موهای خود را به شدت با حوله خشک کنید بهتر است بعد از حمام موهای خود را به مدت ۱۰ دقیقه در حوله بپیچید و به آرامی خشک کنید.

 • روی موی خیس روسری یا مقنعه نپوشید

پوشیدن روسری روی موی خیس،موها را آسیب‌پذیر و شکننده می کند.بنابراین قبل از پوشیدن روسری و یا مقنعه حتما موهایتان را خشک کنید.

 • از روسری با جنس طبیعی و سبک استفاده کنید

اگر از یک روسری با جنس سبک و الیاف طبیعی استفاده کنید موهای شما به راحتی نفس می کشد و در طول روز احساس راحتی می کنید.

 • روسری و یا مقنعه خود را منظم بشویید

هنگام استفاده از روسری و یا مقنعه، به تدریج شوره سر به آن ها منتقل می‌شود،به همین دلیل بهتر است که مقنعه و یا روسری‌تان را به صورت منظم بشویید.

 • از محصولات طبیعی استفاده کنید

برای درمان مشکلات پوست سر، ریزش و شوره ،به جای استفاده از لوازم آرایشی اصل و شیمیایی برای موها، از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده کنید.شیرنارگیل و روغن انگور فرنگی نیز بهترین مواد طبیعی برای تقویت مو می باشند. این روغن برای درمان ریزش و شوره سر مفید است.

 • ماساژ روغن گرم

یکی از بهترین روش ها برای پوست سر و موها، ماساژ سر باروغن گرم می باشد چون باعث بهبود گردش خون و تغذیه موها می‌شود و همچنین ریشه موها را ضخیم و قوی می‌کند.برای این کار مقداری روغن نارگیل، بادام یا زیتون را گرم کنید و با سرانگشتان در کف سر ریشه موها ماساژ دهید، این کار را سه مرتبه در هفته انجام دهید.

 ماسک های خانگی و گیاهی برای تقویت مو در فصل تابستان

1) ماسک تخم مرغ و مایونز

تخم مرغ و مایونز حاوی پروتئین هایی هستند که برای داشتن موهایی سالم به آنها نیاز دارید.همچنین تخم مرغ حاوی ویتامین، مواد معدنی و اسیدهای چرب دیگری است که باعث رشد و سلامت مو می شود. پروتئین موجود دراین ترکیبات موجب تقویت ساقه های مو می گردد.برای تهیه این ماسک یک چهارم فنجان ماست ویک چهارم فنجان مایونز و یک عدد سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و مخلوط به دست آمده را بر موهای خود بزنید و به کمک شانه ی دندانه دار مواد را به سرتاسر موهایتان برسانید. به مدت 30 دقیقه صبر کنید و سپس با آب شستشو دهید.

2) ماسک  روغن زیتون و مایونزو زرده تخم مرغ

روغن زیتون باعث کاهش ریزش و آسیب مو  می شود .زرده تخم مرغ نیز موها را تغذیه می کند و رشد آن ها را افزایش می دهد.برای تهیه این ماسک یک فنجان مایونزو یک دوم فنجان روغن زیتون و سه عدد زرده تخم مرغ

را با هم مخلوط نموده و سپس مخلوط را برروی موها خصوصا انتهای موها بزنید .بعد با کمک کیسه ای موهایتان بپوشانید و 20 دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را به خوبی با آب بشویید.

3) ماسک آلوئه ورا

آلوئه ورا باعث کاهش ریزش مو و تحریک رشد آن ها می شود واز مو در برابرآسیب رادیکال های آزاد و اشعه ماورا بنفش محافظت می کند.همچنین موها را آبرسانی وتغذیه می کند و ازفرسودگی و خشکی آن ها جلوگیری می نماید.برای تهیه این ماسک مقداری پالپ آلوئه ورای تازه را با چند قطره آبلیمو مخلوط کنید و به موهای خود بزنید و بعد از 15 دقیقه موهایتان را بشویید.

4) ماسک موز

موز موها را نرم و تقویت می کند و باعث درخشندگی آن ها می شود و خاصیت ارتجاعی آن را حفظ می نماید و مانع از شکنندگی موها می شود.یک عدد موز رسیده را به خوبی پوره کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط  کنید.

5) ماسک تخم مرغ

تخم مرغ باعث ترمیم موهای آسیب دیده می شود .سفیده تخم مرغ برای موهای چرب و زرده آن برای موهای خشک و همچنین کل تخم مرغ برای موهای معمولی مناسب است.حتما بعد از استفاده از تخم مرغ برروی موهایتان حتما آن را با آب ولرم بشویید.

6) ماسک عسل و روغن زیتون

عسل و روغن زیتون نرم کننده هایی عالی هستند.این مخلوط موهای خشک را آبرسانی می کند وآن را سالم نگه می دارد.برای تهیه این ماسک 3-4 قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و بر روی موهایتان بزنید و 15-20 دقیقه صبر کنید سپس موهایتان را شستشو دهید.

7) ماسک توت فرنگی

توت فرنگی حاوی ویتامین سی می باشد و به جذب آهن و رشد موها کمک می کند. کمبود این ویتامین باعث دوشاخ شدن انتهای موها می شود .برای این کار 10 عدد توت فرنگی را پوره کنید و با یک قاشق غذاخوری مایونز به خوبی مخلوط کنید و بر موهای سرتان بزنید و پس از20 دقیقه آن ها را با آب بشویید.

8) ماسک ماست

ماست یکی از ساده ترین درمان های خانگی برای ترمیم موهای آسیب دیده است. ماست موها را تغذیه می کند .برای این کار در ابتدا  موهای خود را آغشته به ماست کنید و پس از 15 دقیقه با آب شستشو دهید.

9) سرکه

مقداری سرکه را در آب رقیق کنید و در شستشوی نهایی موهایتان را با آن بشویید.

نکات هنگام خرید لوازم آرایشی اصل (فرق بین لوازم آرایشی اصل و قلابی)

به محصولاتی که با نام برندهای معتبر به فروش می‌رسند اما محتویات آن‌ها در جایی غیر از برند ادعایی تولید می شود و بر روی ترکیبات بکار رفته در تولید آن‌ها  ضمانت و کنترلی وجود ندارد، فیک یا تقلبی می گویند. امروزه به دلیل مصرف زیاد لوازم آرایشی،استفاده از محصولات تقلبی به جای لوازم آرایشی اصل یکی از موضوعات مهم در حوزه سلامت جامعه است.بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از مضرات این محصولات اقدام به خرید لوازم آرایشی تقلبی می‌کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل استفاده از لوازم آرایشی اصل و نکات مهم برای خرید لوازم آرایشی اصل آشنا کنیم پس با ما همرا شوید.

لوازم آرایشی بهداشتی یادگار گذشته‌های دور و دوران مصر باستان است.هرچند استفاده از محصولات آرایشی به زمان های قبل ‌تر از مصر باستان بر می گردد ، اما در این دوران زنان از مواد معینی به منظور زیباتر کردن خود استفاده می‌ کردند.لوازم آرایشی بهداشتی در هر زمان با توجه به معیارهای زیبایی و فرهنگ جامعه دچار تغییراتی شد، اما امروز به شیوه مدرن و طبق استانداردهای جهانی استفاده می شود. در حال حاضر ترکیبات موجود در لوازم آرایشی اصل به شکل های مختلفی در آنها استفاده می‌شود.از آنجا که بانوان به طور دائم و در شرایط مختلف از محصولات و لوازم آرایشی بهداشتی استفاده می‌کنند، باید  هنگام انتخاب و خرید لوازم آرایشی بیشترین دقت را داشته باشند تا از خطرات استفاده از لوازم آرایشی فیک در امان بمانند.

چرا باید از لوازم آرایشی اصل استفاده کرد؟

 • حفظ سلامتی

مهم‌ترین دلیل برای خرید لوازم آرایشی اصل ،حفظ سلامتی می باشد.یکی از علت هایی که افراد به سمت استفاده از محصولات تقلبی می‌روند، قیمت کم‌تر آنها در مقایسه با لوازم آرایشی اصل است. محصولات تقلبی با مواد بی کیفیت تولید می شوند و حاوی مقادیر زیادی سرب و سایر فلزات سنگین، پارابن و دیگر مواد شیمیایی مضر هستند.این مواد سلامتی شما را به خطر می اندازد و آسیب‌های جبران ناپذیری به شما وارد می کنند.

درست است در ابتدا برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی قیمت کمتری پرداخت می کنید اما در طولانی مدت و پس از استفاده از آن‌ها دچار عوارض متعدد پوستی و غیر پوستی می شوید و باید هزینه درمان خود کنید. ایجاد حساسیت‌های مختلف، ریسک افزایش انواع سرطان‌ها، ایجاد عفونت‌های جدی و خطرناک، تاثیر بر سیستم عصبی ازجمله آسیب‌هایی است که محصولات تقلبی برای مصرف کننده دارد. پس برای پیشگیری از پرداخت هزینه‌های گزاف جهت درمان مشکلات پوستی، خرید لوازم آرایشی اصل را اولویت خود قرار دهید.

 • کیفیت پایین

برای بسیاری از افراد که از محصولات آرایشی استفاده می‌کنند، مهم نیست که لوازم آرایش اصل و اورجینال استفاده کنند یا تقلبی، و تنها به نام برند اکتفا می کنند.اما به جز مشکلاتی که این محصولات تقلبی برای سلامتی ایجاد می کنند،کارایی نامناسبی هم دارند. لوازم آرایشی اصل به دلیل کیفیت بالایی که دارند در مقایسه با محصولات تقلبی هنگام استفاده به مقدار کمتری از آنها نیاز است.ماندگاری محصولات اصل بیشتر است به همین دلیل صرفه اقتصادی بیشتری دارند. این موضوع در کرم‌ها و محافظت ‌کننده‌های پوست، شامپو و لوسیون‌های پوست و مو اهمیت بیشتری دارد.

 • عدم رعایت بهداشت

لوازم آرایشی اصل،مجوزهای بهداشتی مربوط به هر کشوری را دارند. اما محصولات تقلبی در شرایطی غیر بهداشتی و توسط مراکز فاقد مجوزهای لازم تولید می شوند.چون هیچ نظارتی برتولید آنها انجام نمی شود امکان دارد تاریخ انقضای آنها گذشته باشد و دوباره با بسته بندی‌های جدید روانه بازار شده باشند.

 • افزایش قاچاق

آمارها نشان می‌دهد که تجارت لوازم آرایشی در حدود ۳ درصد از کل تجارت جهانی است. تقاضای بالا و سودآوری این صنعت باعث شده است که کلاهبرداران اقدام به تولید این محصولات به شکل تقلبی و با استفاده از نام برندهای معتبر جهانی کنند.اکثر محصولات تقلبی در چین تولید می شود و به صورت قاچاق وارد کشورهای مختلف می‌شود.

در کشور ما نیز اکثر این محصولات به شکل قاچاق وارد کشور می‌شود و فاقد مجوزهای سازمان‌های ذیربط  می باشند. این مسئله هم به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کندو هم ضررهای جبران ناپذیری به سلامتی افراد وارد می‌کند.این محصولات به دلیل شرایط نامناسب نگهداری،فاسد می شوند و سموم مختلفی از جمله آفلاتوکسین در آنها تولید می‌شود و آسیب‌ها را چندین برابر افزایش می‌دهد.

 • بی اعتمادی به برند آرایشی

شاید شما هم در مورد یک لوازم آرایشی و بهداشتی تحقیقات کرده باشید و قصد خرید لوازم آرایشی اصل از یک برند را داشته‌اید، اما به دلیل انتخاب فروشگاه یا سایت غیر معتبر محصولی غیر اصل به دست شما رسیده است و پس از استفاده از آن، به برند بی اعتماد شده اید و و دیگر ادعاهایی را که برای محصولات آن برند مطرح می‌کنند را نپذیرفته اید و به دنبال برند دیگری رفته اید و دوباره به جای لوازم آرایش اورجینال، اجناس تقلبی به دستتان رسیده است و این چرخه ادامه پیدا کرده است.

نتیجه آن است که شما هزینه و وقت و اطمینان خود را از دست داده اید  و رضایتی نیز کسب نکرده اید و به آن چیزی که از لوازم آرایشی اصل توقع داشتید، نرسیده اید.همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم، این مسئله  درمواردی بر سلامتی شما تاثیر گذارد و آسیب‌های جبران ناپذیری به پوست و موی شما وارد کند.

بنابراین خرید محصولات تقلبی به هیچ عنوان راه مناسبی برای استفاده از محصولات آرایشی نیست. بهترین راه حل،خرید از فروشگاه‌ها و یا سایت‌های معتبر عرضه کننده لوازم آرایشی اصل است.شاید پیدا کردن این فروشگاه ها در ابتدا دشوار به نظر برسد اما با کمی تحقیق و دقت می‌توان آنها را پیدا کرد.

چگونه از اصل بودن لوازم آرایشی مطمئن شویم؟

متاسفانه این روزها در بازار محصولات تقلبی زیاد شده است و اکثر افراد در تشخیص لوازم آرایشی اصل دچار تردید می شوند.متاسفانه بعضی از محصولات تقلبی آنقدر حرفه ای ساخته می‌شوند که برای فهمیدن این موضوع لازم است که اسناد کارخانه‌ای آنها چک شوند. اما اصالت کلیه لوازم آرایشی بهداشتی که در کشور ما وجود دارد از طریق روش های زیر قابل شناسایی هستند.

 • بسته بندی

بسته بندی یکی از مهم ترین تفاوت های لوازم آرایشی اصل و تقلبی است.متاسفانه برخی از محصولات تقلبی بسیار حرفه ای ساخته شده اند و تشخیص آن ها از اصل کار دشواری است. اما شما می توانید در سایت های معتبر و یا سایت سازنده آن محصول جستجو کنید و تصویر محصول را از زوایای مختلف مشاهده کنید و هنگام خرید محصول را با عکس تطابق دهید. هر گونه اختلاف رنگ , فونت , وزن و …نشان دهنده جعلی و تقلبی بودن محصول است. یکی دیگر از نشانه های تقلبی بودن محصول،وزن محصول می باشد. اگر وزن محصول با وزن لوازم آرایشی اصل متفاوت باشد،محصول تقلبی است.

 • بارکد

هنگام خرید لوازم آرایشی اصل به بارکد آن توجه کنید ،چون بر روی بارکد هر محصول کد سازنده آن کشور قید شده است.اغلب محصولات تقلبی، شماره سریال و بارکد ندارند.بنابراین قبل از خرید حتما محصول را بررسی کنید و اگر بارکد نداشت بدانید که محصول جعلی است.همچنین مواد سازنده لوازم آرایشی اصل به چند زبان بر روی آنها  قید شده است.بنابراین اگر محصولی که در دست دارید اطلاعاتی در مورد مواد تشکیل دهنده ندارد و یا اطلاعاتی اندک را در اختیار شما قرار داده است محصول تقلبی است.

 • رنگ محصول

محصولات تقلبی مانند انواع سایه چشم ها , کرم پودرها , رژگونه و رژلب ها که رنگ دارند معمولا بر طبق محصولات اصل تولید نمی شوند.تفاوت رنگ در این محصولات شاید  نشانه ای از جعلی بودن آن ها باشد.بنابراین قبل از خرید به وب سایت سازنده محصول مراجعه کنید و اطلاعات کاملی از آن کسب نمایید.

 • بو و غلظت

لوازم آرایشی اصل، از هر لحاظ بی عیب هستند و هیچ ماده یا بافت عجیبی در آنها مشاهده نمی شود و اندازه‌ی ذراتشان برابر است.مثلاهنگام خرید کرم پودربه غلظت آن توجه کنید.اگر غلظت مناسبی ندارد و مشابه اصل نیست بدانید که آن محصول تقلبی است.رژلب هایی که رنگی غیرعادی دارند و به هیچ عنوان مشابه نمونه اصل نیستند نیز نشان دهنده محصولات تقلبی است.هنگام خرید ریمل نیز بدانید که ریمل های اصل بوی ملایمی دارند و اگر ریمل بویی تند و شدید دارد نشان دهنده تقلبی و فیک بودن محصول است.

 • پد ها و اسفنج ها

یکی دیگر از راه های تشخیص لوازم آرایش اصل این است که پدها ,  اسفنج ها و براش های محصول را چک کنید. این ابزار از نظر اندازه، رنگ و شکل با نمونه های اصل تفاوت دارند.

 • تست کنید

بهترین راه برای تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی این است که هنگام خرید آنها را تست کنید.هنگام تست به راحتی می توان اصل و تقلبی بودن آن ها را تشخیص داد.

 • قیمت محصول

در فروشگاه به قیمت محصولات مختلف آرایشی توجه کنید به‌خصوص به قیمت لوازم آرایشی که برند هستند.چون این محصولات قیمت مشخصی دارند و هیچ فروشنده‌ای نمی‌تواند آنها را ارزونتر بفروشد.

معیارهای خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی

هنگام خرید اینترنتی باید ابتدا فروشگاه را از جنبه های مختلفی بررسی کنید:

 1. فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی باید حتماً مجوزهای قانونی مثل نماد اعتماد الکترونیک- لوگوی وزارت ارشاد را داشته باشد.
 2. در مرحله‌ی بعد به ضمانت‌ها و خدمات و پشتیبانی‌های فروشگاه اینترنتی توجه کنید از جمله: درگاه پرداختِ امن- تضمین اصالت- تضمین قیمت- گارانتی- بازگشت وجه- عودت کالا و پرداخت در محل.
 3.  واقعی بودن عکس محصولات و نوع دسته‌بندی محصولات و کامل بودن مشخصات فنی محصولات را بررسی کنید.
 4. هنگام تحویل کالا حتما بسته‌بندی را پلمپ شده و با فاکتورو مهر فروشگاه از پیک دریافت کنید.
 5. بعد از این‌که از شرایط فروشگاه موردنظرمطمئن شدید می تونید نسبت به خرید اینترنتی لوازم بهداشتی و آرایشی اقدام کنید.

تاریخ انقضای لوازم آرایشی اصل

هر لوازم آرایشی بهداشتی تاریخ انقضا دارد و معمولا بر روی تیوپ آن درج شده است. البته به جز این تاریخ انقضا ،بیشتر محصولات آرایشی یک تاریخ انقضای دیگری نیز دارند که مبنی بر مدت زمان استفاده از محصول پس از بازشدن در آن است.

سایه چشم : سایه‌های چشم غیر پودری خیلی سریع‌تر ازبقیه مدل ها فاسد می‌شوند و در مورد نگهداری و تاریخ‌مصرف انها باید دقت بیشتری داشت.اگر سایه شما دچار تغییر رنگ شد و بوی بد گرفت نشان می دهد که محصول شما فاسد شده است.

ریمل : اگر هنگام پاک کردن ریمل دچار مشکل شدید به‌احتمال‌زیاد ریمل شما فاسد شده است.بوی اکثر ریمل‌های فاسد،شبیه به بوی گازوئیل یا بوی بنزین می باشد.پیشنهاد می‌شود که هر دو ماه و یا حداکثر هر چهار ماه یک‌بار ریمل های خودتان را عوض کنید.

خط چشم : با تراشیدن خط چشم مدادی می توانید مقداری از آلودگی آن را موقتاً برطرف کنید.فاسد شدن خط چشم‌ علامت خاصی ندارد و باعث سرخی چشم‌ها می‌شوند برای همین هنگام خرید حتما به تاریخ انقضای آن توجه کنید وبیشتر از سه ماه از خط چشم‌های مدادی یا مایع استفاده نکنید.

کرم پودرها : پیشنهاد می‌کنیم که حتما از بِرندهای مشهور کرم پودر استفاده کنید و هر کرم پودری را بعد از یک سال از باز شدن جعبه‌ی آن یا دو سال بعد از تاریخ تولیدش مصرف نکنید. اگر فضای نگهداری از کرم پودر مرطوب باشد خیلی زودتر از یک سال فاسد می شود.بنابراین کرم پودرها خود را در جای خشک و دور از نور و حرارت نگهداری کنید. عوض شدن رنگ کرم پودر یکی از نشانه‌های فاسد شدن آن می باشد.

پنکیک : خرید و نگهداری پنکیک های گیاهی Botanical احتیاط و دقت بیشتری نیاز دارد .این پنکیک ها باید در جای خشک و خنک و دور از نور نگهداری شوند. حداکثر عمر یک پنکیک عادی 36 ماه می باشد.

رژ لب : سفت شدن و استشمام بوی روغن از علامت های فاسد شدن رژ لب می باشد. حداکثر عمر رژ لب کمتر از یک سال است.

رژ گونه : رژ گونه‌ بدون آب،24 ماه و رژ گونه کرمی ،12 ماه قابل‌استفاده است. رژ گونه باید در محیط تاریک و خنک نگه کرد و بعد از هربار استفاده باید برس آن را بشویید.

لاک : اکثر افراد تصور می کنند که لاک ناخن تاریخ انقضا ندارد و لزومی ندارد که دور انداخته شوند. بهتر است بدانید لاک ناخن به دلیل انتقال ماده حساسیت زا به سایر قسمت های پوست و آسیبی که به ناخن وارد می کند، نباید به مدت طولانی استفاده شود و منقضی شدن آن برای سلامت پوست بسیار مضر است.

فرچه‌های مختلف آرایشی نیز تاریخ‌مصرف مشخصی دارند و اگر از فرچه‌های نامرغوب استفاده کنید باعث تولید و پخش شدن انواع عفونت‌ها به نقاط مختلف چهره‌ی خود می شوید.

توصیه های ساده و کم خرج برای جوانساری پوست

علاقه‌ به داشتن ظاهری جوان به اندازه‌ی خلقت انسان قدمت دارد.آثار به جا مانده از مصر باستان نشان می دهد که در آن زمان نیز کیمیاگران به دنبال اکسیر جوانی بوده‌اند.یکی از مهم‌ترین عناصر جوانی، پوست صورت است که متاسفانه بیشتر از قسمت های دیگر بدن آثار پیری را به نمایش می‌گذارد.با افزایش سن،حجم عضلات بدن کم می‌شود و مفاصل انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و پوست دچار افتادگی و چین و چروک می شود. درست است که هنوز روشی وجود ندارد که بتوان ظهور نشانه های پیری را به عقب انداخت، ولی با روش های جوان سازی پوست می‌توان ظاهر پوست را جوان‌تر، شاداب‌تر و زیباتر کرد.

با پیشرفت‌های علم پزشکی روشهای زیادی برای جوانسازی پوست کشف شده است،از جمله لیزر، بوتاکس، ژل‌ها و کرم های مختلف.تمام این روش‌ها به نوبه‌ی خود موثرهستند اما بهترین روش جوانسازی پوست به شرایط  فرد بستگی دارد.

نشانه های پیری پوست چیست؟

پروتئین‌های کلاژن و الاستین تاثیر زیادی بر زیبایی و جوانی پوست دارند.افزایش سن و سیگار کشیدن، ورزش نکردن، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر نور خورشید و تغذیه نامناسب، باعث تخریب و تحلیل رفتن پوست می‌شوند و با گذشت زمان لایه‌ی سطحی پوست نازک و بافت پیوندی آن ضعیف می‌شود.در واقع پیری پوست ۴ علامت اصلی دارد:

چین و چروک

اولین نشانه‌های افزایش سن بروز خطوط پوستی می باشد.این خطوط از سن ۲۵ سالگی به تدریج روی پوست ظاهر و به مرور زمان به چین و چروک تبدیل می شوند.خطوط پوستی با حرکت عضلات صورت بوجود می آیند.در سنین جوانی این خطوط فقط زمانی که می‌خندید، اخم می‌کنید یا مشغول صحبت هستید،ظاهر می‌شوند؛ اما با گذشت زمان به چین و چروک تبدیل می شوند و بدون حرکت عضلات صورت روی پوست دیده می‌شوند.

شایع‌ترین محل‌های چین و چروک

 • خط افقی پیشانی
 • بین ابروها به صورت عمودی
 • خطوط شعاعی دور چشم و خطوط پنجه کلاغی
 • کناره‌های بینی تا بالای لب
 • خطوط شعاعی دور لب

کاهش حجم

با افزایش سن پروتئین‌های کلاژن و الاستین پوست کم می شوند و پوست شل می‌شود.چربی زیر پوست در قسمتهای گونه، گیج‌گاه، چانه، بینی و چشم‌ها تحلیل می‌رود.البته این موارد در سنین بالای ۵۰-۶۰ سالگی ظاهر می شوند اما رو‌ش‌های جوانسازی پوست زمانی کارساز است که در سنین پایین‌ترشروع شود. کاهش حجم باعث افتادگی و چین و چروک می گردد.

شایع‌ترین محل‌های کاهش حجم

 • زیر چشم
 • گونه‌ها
 • زوایای فک و چانه
 • اطراف لب و بینی

از دست رفتن خاصیت کشسانی

رشته‌های پروتئین الاستین موجود در پوست موجب خاصیت کشسانی پوست می‌شوند.با افزایش سن، رشته‌های کلاژن و الاستین دچار فرسودگی و تخریب می شوند و خاصیت کشسانی پوست از بین می رود و استحکام و کشش پوست کاهش می‌یابد.

شایع‌ترین محل‌های کاهش خاصیت کشسانی

 • دور لب
 • کناره‌های فک
 • زیر چشم
 • پیشانی

تغییر در لایه‌های پوست

پوست ما سه لایه دارد. لایه‌ی سطحی اپی‌درم یا روپوست نام دارد. این لایه متشکل از چند لایه‌ سلول است و به مرور زمان خشک، زمخت و نسبت به اشعه‌ی مضر آفتاب حساس‌تر می‌شود.لایه میانی از سلول‌های سازنده پوست، غدد چربی و عرق و بافت پیوندی (شامل رشته‌های کلاژن، رشته‌های الاستین و هیالورونیک اسید) ساخته شده است.با افزایش سن، بافت پیوندی کاهش می‌یابد و همچنین پوست خشک و کم‌طراوت می‌شود.لایه‌ی زیرین، زیرپوست یا هیپودرم نام دارد. با گذشت زمان، تعداد سلول‌ها، ضخامت هیپودرم و حجم بالشتک‌های چربی کاهش می یابد و چین و چروک‌ها ظاهر می شوند.

بهترین روش جوانسازی پوست چیست ؟

برای حفظ جوانی و شادابی پوست، دو راه کلی وجود دارد

 • اول : مراقبت از پوست
 • دوم : درمان نشانه‌های پیری

مراقبت و رسیدگی از پوست بهترین راه برای داشتن پوستی زیبا است.اگر از سنین جوانی به پوست خود برسید و از آن در برابر عوامل آسیب‌زا مراقبت کنید، دیرتر دچار پیر پوستی می‌شوید.به طور معمول از اواسط ۳۰ سالگی خطوط صورت عمیق‌تر می شوند و افتادگی تدریجی پوست شروع می‌شود.اما اگر به خوبی از پوست خود مراقبت‌ کنید می‌توانید بروز علائم پیری را ۱۰-۱۵ سال به عقب بیندازید.با ظهور علایم پیری، روشهای زیادی برای بهبود شرایط پوست وجود دارد.فقط باید بهترین روش جوانسازی پوست را انتخاب کنید ودوباره از جوانی و شادابی پوست خود لذت ببرید.

روشهای مراقبت از پوست

 • هر روز ضد آفتاب بزنید

هنگام خروج از خانه از کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالای ۳۰ استفاده کنید. دقت کنید که روی ضد آفتاب«Broad Spectrum»نوشته شده باشد.چون این ضد آفتاب‌ها از پوست شما در برابر اشعه‌های UVA و UVB مراقبت می‌کنند. اشعه‌ی UVA آفتاب به طور مستقیم باعث پیری پوست می‌شود.

 • برنزه نکنید

با برنزه کردن، پوست به طور مستقیم در معرض اشعه‌ی UV قرار می گیرد.اشعه ی UV پیرکننده و مضراست و رنگ پوست را تیره می‌کند و باعث ایجاد لکه‌های پوستی می شود و رشته‌های کلاژن و الاستین پوست را از بین می برد.

 • عینک آفتابی بزنید

 عینک هم از چشم‌ محافظت می کند و هم از پوست حساس و ظریف اطراف چشم‌.هنگامی که در آفتاب چشمان خود را باریک می کنید باعث ایجاد خطوط پنجه کلاغی دراطراف چشم خود می‌شوید که به مرور به چین و چروک‌های دائمی تبدیل می‌شوند.

 • سیگار نکشید

مصرف دخانیات سرعت از بین رفتن کلاژن‌های پوست را بیشتر می کند. همچنین عروق پوستی را تنگ می کند و باعث می شود اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز پوست به خوبی تامین نشود.حتی استفاده از بهترین روش جوانسازی پوست تاثیر زیادی در افراد سیگاری ندارد.

 • نوشیدنی‌های الکلی مصرف نکنید

 مصرف الکل، پوست را کم آب می کند و به مرور زمان به پوست آسیب می‌ رساند.

 • مدام چاق و لاغر نشوید

مدام چاق و لاغر شدن هم باعث افتادگی پوست و هم از بین رفتن بالشتک‌های چربی زیر آن می شود.

 • دوبار در روز و بعد از تعریق شدید صورت خود را بشویید

 تعریق و آلودگی‌های محیط،پوست را تحریک می کند.حتما بعد از ورزش یا قرار گرفتن در محیط خیلی گرم صورت خود را بشویید.

 • از آبرسان و کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید

 کرم‌های مرطوب کننده یا محصولات آبرسان کمک می کنند که پوست آب خود را از دست ندهد. کم‌آبی یکی از دلایل اصلی پیری و آسیب دیدن پوست می باشد.سعی کنید هر شب قبل خواب، با استفاده از یک شوینده‌ی ملایم صورت خود را بشویید و از یک آبرسان مناسب استفاده کنید.یکی از کرم های آبرسان خوب برای پوست، آبرسان گارنیرمی باشد. آبرسان گارنیر از ۹۶ درصد مواد طبیعی تهیه شده است و سرشار از ویتامین های B,E و امگا۳ می باشد و بافت فوق العاده سبکی دارد.

سرم آبرسان پوستی نوتروژینا(NEUTROGENA Hydro boost)یکی دیگر از آبرسانهای خوب می باشد که به شما معرفی می کنیم.این محصول انرژی دوباره به پوست می بخشد و آب درون بافت پوست را حفظ می کند و حاوی ویتامین E و گلیسیرین است و بافت بسیار سبکی دارد و داخل منافذ پوست جمع نمی شود و سریع جذب پوست می شود.سرم آبرسان نوتروژینا،آبرسان بسیار قوی است و خشک ترین پوستها را نیز آبرسانی می کند.

به صورت صحیح آرايش کنید:براي بهبود وضعيت آرايشی از مواد زيرساز آرايشي استفاده کنید.چون این مواد پوست شما را هموار و صاف می کند.همچنین با يک پاک کننده نرم، آرايش خود را پاک کنید.همیشه توجه داشته باشید که از محصولات خوب و مناسب با نوع و رنگ پوست خود استفاده كنيد.

 • آب کافی بخورید

 هیدراته ماندن پوست به سالم ماندن و جوانسازی پوست کمک می کند.اگر آب کم استفاده می کنید باعث می شود که چروک های صورت عمیق تر شوند.

 • به میزان کافی ویتامین K دریافت کنید

تحقیقات نشان می دهد که ویتامین K  باعث بهبود خاصیت کششی پوست می شود و برای جوانسازی پوست صورت موثر است.

 •  به اندازه کافی بخوابید

اگر خواب کافی نداشته باشید، بدن کورتیزول بیش از حد تولید می کند و سلول های پوست تجزیه می شوند.اما اگر خواب کافی داشته باشید بدن هورمون رشد انسانی بیشتری تولید می کند و به پوست کمک می کند که ضخیم تر و انعطاف پذیرتر شود.

 • از کرم های جوانسازی استفاده کنید

 یکی از روشهای حفظ جوانی پوست استفاده از کرم‌های جوانسازی است.کرم‌های جوانسازی پوست تاثیر مثبتی روی پوست دارند و باعث جوان شدن و سفت شدن پوست می‌شوند.

روش های کلینیکی جوانسازی پوست چیست؟

 • اندولیفت

یکی از روش های جوانسازی پوست،اندولیفت می باشد.این روش توسط لیزر انجام می‌شود و جزو روش‌های کم‌تهاجمی است.

 • هایفوتراپی

در هایفوتراپی پزشک با دستگاه هایفو و با استفاده از امواج متمرکز فراصوت، لایه‌های زیرین پوست را مورد اصابت امواج قرارمی دهد و اقدام به جوانسازی پوست می‌کند.

 • لیزر CO2 فرکشنال

این لیزر تمام زخم‌ها و آثار جوش‌های صورت را در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف می کند و رنگ پوست را بهبود می بخشد و چین و چروک صورت را از بین می برد.

 • آر اف فرکشنال

یکی دیگر از روش‌های کم‌تهاجمی جوانسازی پوست استفاده از امواج آر اف فرکشنال می‌باشد.در این روش کلاژن‌های پوست تحریک می شوند و در نتیجه پوست شاداب می گردد.

 • کربوکسی‌تراپی

بهترین روش برای درمان سیاهی‌ دور چشم استفاده از کربوکسی تراپی است. در این روش تمامی ترک‌های پوست، سیاهی دور چشم از بین می رود و سلولیت‌های پوست درمان می‌شود.

 • تزریق چربی

تزریق چربی جزو روش‌های کم‌تهاجمی جوانسازی پوست است و باعث رفع چین و چروک صورت می شود.

 • تزریق ژل

با تزریق ژل تمام فیلرها، پرکننده‌ها و حجم‌دهنده‌های پوستی وارد بافت صورت می شوند و پوست شاداب و جوان می شود و چین و چروک‌های پوست از بین می روند.

 • بوتاکس

بوتاکس یک روش نسبتا کم‌تهاجمی است و با فلج کردن عضلات صورت،خطوط پوست را از بین می برد. این روش یکی از متداول‌ترین روش‌های جوانسازی پوست است ومناسب تمام سنین می‌باشد.

 • لیفت صورت با نخ

در این روش، پزشک توسط نخ‌های بخیه موقتی یا جذبی ، پوست را بالا می برد. در این روش هیچ نیازی به تیغ جراحی نیست و به صورت سرپایی انجام می‌شود.

چه زمانی باید برای جوانسازی پوست اقدام کنید؟

بهترین زمان برای شروع درمان‌های جوانسازی پوست به شرایط  شما بستگی دارد.برخی افراد از اوایل ۳۰ سالگی دچار علائم اولیه پیر پوستی مانند چین و چروک‌های ظریف می‌شوند.همچنین امکان دارد در این سن شاهده افتادگی و لکه‌های پوستی نیز شوند.

اما در دهه‌ی چهارم زندگی بیشتر باید مراقب پوست خود باشید. بدن خانم‌ها با نزدیک شدن به سنین یائسگی دچار تغییرات هورمونی می‌شود .این تغییرات تاثیر فراوانی روی صورت دارند و باعث نمایان شدن چین‌ و چروک‌های اطراف چشم و دهان، خشکی و لکه‌های پوستی می شوند.

آشنایی با روش های خانگی جوانسازی پوست صورت

برای داشتن پوستی زیبا و جوان می‌توانید از چند محصول ارزان‌ قیمت استفاده کنید.

استفاده از ژل شگفت انگیز آلوئه‌ورا

ژل آلوئه‌ورا در بیشتر کرم‌ها و مرطوب‌کننده‌ها وجود دارد ویک محصول شگفت‌انگیز برای جوان‌سازی پوست می باشد. برای دریافت خواص آلوئه‌ورا می توانید هفته‌ای چند بار عصاره یا ژل آن را به پوست خود بزنید و 10 دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین محصولات برای شادابی و طراوت پوست می باشد. استفاده از روغن نارگیل در رفع خشکی پوست و آبرسانی به منافذ آن موثر است.برای این کار ابتدا مقداری از نارگیل را توسط بخار گرم کنید و روغنی که از آن بدست می آید را به دستان خود آغشته کنید و به صورت بزنید.سپس با انگشتان خود به شکل دورانی به مدت 20 دقیقه پوست را ماساژ دهید و سپس پوست خود را بشویید.

استفاده از اسکراب بادام

بادام یک محصول ایده‌آل برای شادابی و طراوت پوست می باشد. استفاده صحیح از اسکراب بادام باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست از بین برود و منافذ پوست آب‌رسانی شود. بادام از پوست در برابر تابش نور خورشید محافظت می کند و اجازه نمی‌دهد اشعه خورشید پوست را خشک و قرمز کند.برای این کار ابتدا 3 قاشق غذاخوری خامه را با یک فنجان شکر مخلوط کنید و روغن زیتون و روغن بادام را به آن اضافه کنید و به مدت 15 دقیقه ماسک را روی صورت قرار دهید و ماساژ دهید.سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید.

عصاره لیمو

عصاره لیمو سرشار از ویتامین C است و مانع از پیری زودرس پوست می شود و لکه‌ها و آکنه‌های صورت را از بین می‌برد.برای این کار یک عدد لیمو تازه را از وسط نصف کنید و مقداری عسل بر روی آن بزنید.

سپس لیمو را مدام روی  پوست خود بالا و پایین کنید.سپس 10 دقیقه صبر کنید و صورت خود را با آب گرم بشویید.

تخم‌مرغ

سفیده تخم‌مرغ دارای خاصیت سفت‌کنندگی و رفع چین و چروک پوست است. استفاده از سفیده تخم‌مرغ باعث می‌شود منافذ پوست بیش از حد بزرگ نشود و چربی پوست به جوش یا آکنه تبدیل نشود.برای این کار ابتدا 1 عدد سفیده تخم‌مرغ را با قلم‌مو به پوست خود بزنید و صبر کنید تا سفیده تخم‌مرغ جذب پوست شود.بعد از 15 دقیقه نیز صورت خود را بشویید .

گلاب

گلاب یک آنتی‌اکسیدان قوی برای تقویت و بازسازی سلول‌های پوست است و باعث می‌شود چین و چروک صورت پس از مدتی از بین برود.برای این کارابتدا 2 قاشق چای‌خوری گلاب را با نصف قاشق چای‌خوری آبلیمو مخلوط کنید و با استفاده از یک پنبه به پوست خود بزنید و پس از 10 دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید.

جوش ‌شیرین

ماسک جوش شیرین خواص ضد قارچ و ضد عفونی‌کننده دارد و باعث شادابی پوست و مانع از بروز چین و چروک صورت می‌شود.برای این کار ابتدا جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید سپس مخلوط را به صورت خود بزنید.اما از تماس با لب‌ها و چشم‌ها خودداری کنید. ۵ دقیقه صبر کنید سپس پوست خود را با آب بشویید .

هر آنچه باید در خصوص لوازم آرایشی بهداشتی چشم بدانید

آرایش چشم نقش زیادی در زیبایی چهره دارد.در بازار لوازم آرایشی بهداشتی متنوعی برای میکاپ چشم وجود دارد که هرکدام کاربردی خاصی دارند.به همین دلیل در این بخش می خواهیم به معرفی لوازم آرایشی چشم بپردازیم.

لوازم آرایشی چشم عبارت اند از  

خط چشم

خط چشم باعث می‌شود که چشم ها، کشیده‌تر و درشت‌تربه نظر برسد.خط چشم انواع مختلفی دارد.مدل کشیدن خط چشم نیز برای هر چشم با چشم دیگر متفاوت است.یادتان باشد برای خرید خط چشم و لوازم آرایشی چشم از فروشگاه های اینترنتی یا فروشگاه های معتبر،اقدام کنید.

انواع خط چشم

 • خط چشم مایع

استفاده از خط چشم مایع باعث می شود مژه‌های شما پرپشت تر به نظر برسد.بافت خط چشم مایع نرم و روان است به همین دلیل امکان دارد استفاده از آن برای برخی از خانم ها سخت باشد.پس از استفاده از این لوازم آرایشی چشم کمی صبر کنید که به طور کامل خشک شود.

 • خط چشم مدادی

خط چشم مدادی یا مداد چشم یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین لوازم آرایشی چشم می باشد.استفاده از این محصول بسیار آسان است و همه افراد به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.خطوط باریک گوشه چشم را با تراشیدن و تیز کردن نوک این مداد‌ها می توانید ترسیم کنید .از خط چشم مدادی می توان داخل چشم نیز استفاده کرد.

 • خط چشم ماژیکی

یکی دیگر از لوازم آرایشی چشم،خط چشم ماژیکی است.سری این خط چشم‌ مانند ماژیک است و استفاده از آن بسیار راحت‌ می باشد.خط چشم ماژیکی ماندگاری بالایی دارد اما شستن و پاک کردن آن به دلیل غلظت بالایی که دارد سخت و دشوار است.

 • خط چشم ژله‌ای

خط چشم‌های ژله‌ای،حالت کرمی دارد و اکثرا در ظرف‌های کوچک نگه داری می‌شود. برای استفاده از این لوازم آرایشی بهداشتی باید از براش مخصوص استفاده کنید.خط چشم ژله ای ماندگاری بالایی دارد و پاک کردن آن نیز دشوار است. باید توجه داشته باشید که برای جلوگیری از خشک شدن این محصول باید بعد ازهر بار استفاده درب آن را ببندید.

سایه

یکی دیگز لوازم آرایشی چشم،سایه چشم می باشد.معمولا از سایه چشم در آرایش های مخصوص میهمانی و مجالس استفاده می شود.انتخاب ترکیب رنگ اصولی و مناسب با رنگ پوست و حتی لباس زیبایی چشمانتان را دو چندان می کند.

انواع سایه چشم

 • سایه مایع

بسته بندی سایه چشم‌ مایع معمولا شبیه به برق لب یا رژهای مایع است و تنوع رنگ متنوعی دارد.استفاده از سایه چشم مایع آسان می باشد و درخشش خاصی به چشم می‌دهد.این لوازم آرایشی بهداشتی بلافاصله پس از استفاده خشک می‌شودند اما در برابر حرارت و چربی پوست حساس است و حالت خود را از دست می‌دهد. بنابراین گزینه مناسبی برای افرادی که پوست چرب دارند نیست.

 • سایه پودری

سایه پودری به صورت مات و براق می باشد و تنوع رنگ بسیار بالایی دارد. قبل از استفاده از این لوازم آرایشی بهداشتی برای افزایش دوام آن به زیر سازی(استفاده از ماده پایه)نیاز است.سایه چشم‌های مایع و کِرمی وقتی خشک شوند دیگر کاری با آن‌ها نمی‌توانید بکنید اما با سایه چشم پودری دستتان خیلی آزاد است.

 • سایه چشم کرمی

سایه چشم کرمی اغلب در یک ظرف کاسه‌ای کوچک و به صورت تکی ارائه می‌شود. سایه‌های کرمی معمولا ضد آب نیستند وامکان دارد در اثر حرارت پاک شوند.این لوازم آرایشی قابلیت حل شدن بالایی دارند و به راحتی می توان چند رنگ مختلف آن را با هم ترکیب کرد و یک رنگ زیبا و جذاب ساخت.

 • سایه چشم کمپرس یا سنگی

این سایه چشم‌ها با پخته شدن در حرارت تولید می‌شوند. استفاده از این لوازم آرایشی بهداشتی آسان است وبه راحتی می توان رنگ‌های آن را با هم ترکیب کرد.سایه چشم سنگی به دو صورت خشک یا تر استفاده می‌شود. اگر دوست دارید رنگ سایه چشم شما تیرگی بیشتری داشته باشد،آن را با قلم آرایشی خیس بزنید و اگر می‌خواهید فقط کمی رنگ به بالای پلک خود پخش کنید،این سایه را خشک بزنید.

 • سایه چرب

سایه چرب هنگام استفاده، در پشت پلک جمع می شوند به همین دلیل زیاد کاربرد ندارند.برای اینکه ماندگاری سایه چرب بالا رود می توانید قبل از استفاده ازآن ابتدا روی پلک خود را با سایه خشک زیرسازی کنید بعد سایه چرب را ترسیم کنید.

 • سایه مدادی

سایه مدادی بسیار مناسب آرایش روزانه است چون استفاده از آن بسیار راحت تر از دیگر سایه ها است.معمولا سایه چشم‌های مدادی دوام بالایی دارند و تا ۲۴ ساعت پشت پلک باقی می‌مانند

 • سایه آبرنگی

سایه آبرنگی با قلمو و آب استفاده می شود.این محصول زیبایی و ماندگاری فوق العاده ای دارد و مناسب آرایش چشم عروس و همچنین زیرسایه است. اگر در آرایش کردن مبتدی هستید به هیچ عنوان از سایه آبرنگی استفاده نکنید.

ریمل

 ریمل یکی دیگر از از لوازم آرایشی چشم است که بسیار مهم و کاربردی است. از ریمل برای پرپشت کردن ، حالت دادن و بلند کردن مژه ها استفاده می شود.بسیاری از افراد فقط ریمل های مایع را می شناسند در حالی که  ریمل نیز انواع متفاوتی دارد.

انواع ریمل

 • ریمل کرمی

ریمل های کرمی چون به مژه ها حجم سنگینی می دهد بسیار مناسب مژه های کم پشت است.اما متاسفانه این ریمل ها پخش  می شوند.

 • ریمل مایع

ریمل های مایع ،رایج ترین نوع ریمل هستند و در بازار به دو صورت معمولی و ضد آب وجود دارد.نوع ضدآب این محصول مناسب فصل تابستان و همچنین استخر و باشگاه رفتن است.

 • ریمل اکلیلی

ریمل های اکلیلی دو نوع دارد،پودری و مایع .از این لوازم آرایشی بهداشتی برای زرق و برق دادن به چشم ها در مجالس استفاده می شود. هنگام استفاده از این محصول به خوبی آن را روی مژه هایتان پخش کنید که در یک گوشه جمع نشوند.

 • ریمل جدا کننده مژه

ریمل جدا کننده مژه،ضد آب می باشد و یک محصول فوق العاده برای آرایش مژه ها است. با استفاده از این ریمل می توانید هر مژه را به صورت جداگانه حجم و حالت دهید.

 • ریمل پودری

ریمل های پودری بسیار قدیمی هستند و با ریمل های خیس و خشک متفاوتند. بیشتر بازیگر ها از ریمل پودری استفاده می کنند. برای استفاده از این محصول ابتدا چند قطره آب به آن اضافه کنید سپس به مژه هایتان بزنید،ریمل به راحتی روی مژه هایتان قرار می گیرد به گونه ای انگار از مژه مصنوعی استفاده کرده اید. ریمل پودری ماندگاری کمی دارد به همین دلیل مناسب آرایش طولانی مدت نیست.

فرمژه

فرمژه یکی از لوازم آرایشی چشم است که برای فر کردن مژه ها استفاده می شود و در میان افرادی که مژه های افتاده ای دارند بسیار کاربردی است.

انواع فرمژه

 • فرمژه فشاری

برای استفاده از این نوع فرمژه ها ، فرمژه را به پلک های خود نزدیک کنید و مژه هایتان را بین آن قرار دهید و اهرم آن را فشار داده و10 ثانیه صبر کنید تا مژه ها به خوبی حالت بگیرند.

 • فرمژه گرمایی

شانه های فرمژه گرمایی به دلیل گرمایی که دارند به راحتی مژه هایتان را به سمت بالا حالت می دهد. هنگام استفاده از این نوع فرمژه ها باید مراقب باشید که به پوستتان نزدیک نشود همچنین باقی ماندن بیش از حد آن روی مژها باعث سوختن مژه ها می شود.

نکات مهم هنگام استفاده از لوازم آرایشی چشم

هرگز از خط چشم یا مدادهای ابروی مشترک استفاده نکنید چون در اثر استفاده از لوازم آرایشی آلوده به راحتی ناراحتی های پوستی یا حتی چشمی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

خط چشم های مایع یا ماژیک های ابرو بعد از باز شدن حداکثر 3 یا 4 ماه قابل استفاده هستند.زیرا رطوبت موجود در این محصولات به راحتی فضایی مناسب برای رشد انواع میکروارگانیسم ها ایجاد می کند و زمینه ابتلای چشم و پوست اطراف آن را به انواع بیماری های آلرژیک و عفونی فراهم کند.

مدادهای ابرو یا خط چشم های مدادی جامد حداکثر به مدت 12 ماه قابل استفاده هستند.

هرگز از دستفروش ها لوازم آرایشی چشم را نخرید.

تمام محصولات آرایش چشم باید تاییدیه های بهداشتی کشور را داشته باشند.

برای پاک کردن آرایش و پیشگیری از آسیب پوست اطراف چشم، حتما از پنبه و پاک کننده های مخصوص چشم (شیرپاک کن ) استفاده کنید.

هرگز با آرایش به رختخواب نروید .هرچه مدت ماندگاری آرایش در اطراف چشم کمتر باشد، امکان ایجاد آلرژی یا واکنش های پوستی نیز کمتر می شود بنابراین حتما بعد از اتمام مهمانی آرایش چشمتان را پاک کنید.

هرگز از خط چشم مایع یا مدادی داخل چشمتان استفاده نکنید .چون امکان ابتلا به حساسیت و عفونت های چشمی  افزایش می یابد.

اگر به هر دلیلی پوست اطراف ابرو یا مژه هایتان دچار آسیب و خراش و بریدگی شد تا بهبود کامل ضایعات به هیچ وجه از خط چشم یا مدادهای ابرو استفاده نکنید.چون اگر مواد شیمیایی این محصولات وارد زخم ها و بریدگی ها شود زمینه مناسبی را برای ایجاد عفونت های پوستی فراهم می شود.

اگر دچار گل مژه شده اید تا بهبودی کامل از انواع لوازم آرایشی چشم استفاده نکنید.

اگر بعد از استفاده از لوازم آرایشی دچار آلرژی شدید و بعد از چند روز بهبود نیافتید حتما به چشم پزشک مراجعه کنید تا با توجه به شدت ضایعه ایجادشده، درمان های لازم برایتان شروع شود.

چرا باید در انتخاب لوازم آرایش دقت نمود؟

چون لوازم آرایشی بهداشتی زمان زیادی روی صورت باقی می‌ماند مثلا کرم ها به راحتی از طریق منافذ پوست جذب می‌شوند و وارد بدن می‌شوند. رژلب می‌تواند مواد سمی مثل سرب را وارد بدن کند. ریمل و خط چشم نیز در ناحیه حساس چشم استفاده می شود و این مواد قادرهستند با بافت داخلی پلک و اشک چشم تماس پیدا کنند و با اشک چشم مخلوط شوند و به تدریج وارد سطح داخلی چشم شوند.

ورود این مواد شیمیایی در چشم ،خطر ابتلا به عفونت های چشمی را افزایش می دهد. از سوی دیگر، متاسفانه این روزها استفاده و عرضه لوازم آرایشی قاچاق، ناسالم و بی کیفیت هم زیاد شده است و تماس چنین موادی با چشم افراد که یکی از حساس ترین قسمت های بدن است، خطر ابتلا به عفونت های چشمی، تورم و التهاب پلک، حساسیت های شدید و دردناک چشمی و سطح پلک ها یا گل مژه و عفونت را به دنبال دارد. به همین دلیل باید در خرید لوازم آرایشی دقت کنید تا سلامت پوست و بدن شما به خطر نیفتد.

چگونه آرایش چشم خود را پاک کنیم

برای داشتن چشمانی سالم و تاخیر انداختن در ایجاد چین و چروک باید همیشه آرایش چشم خود را پاک کنید و هرگز با آرایش نخوابید.

 • آرایش چشم خود را با شامپو بچه پاک کنید.

شامپو بچه یکی از بهترین مواد برای پاک کردن آرایش چشم به خصوص ریمل، سایه چشم و خط چشم است.برای شست و شوی آرایش با شامپو بچه، چند قطره شامپو روی پنبه یا پد بریزید و روی پلک بکشید.پنبه چشم و اطراف آن را به خوبی تمیز می کندسپس با آب ولرم شست‌وشو دهید و با حوله اطراف چشم خود را خشک کنید.اگر می‌خواهید فقط قسمتی از آرایش خود را پاک کنید از گوش پاک‌کن استفاده کنید.

 • از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

با استفاده از مرطوب‌کننده، کرم و پاک‌کننده‌های صورت به راحتی می توانید آرایش چشم تان را پاک کنید.برای این کار کافی است چشمان خود را ببندید و با کمک پنبه این محصولات را روی پلک بکشید.بعد از پاک شدن آرایش  صورت‌تان را با آب گرم بشویید و بعد با حوله به آرامی خشک کنید.

 • از روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل بهترین پاک کننده آرایش است.روغن نارگیل می تواند سرسخت‌ترین و ضدآب‌ترین مواد آرایشی را پاک می‌کند و پوست را نیز مرطوب‌ کند.برای پاک کردن آرایش کمی روغن نارگیل را روی پنبه بریزید و چشم خود را ببندید و آرام روی چشم خود بکشید .

هنگام استفاده از روغن‌ها و وازلین احتیاط کنید.

بعضی از افراد  برای پاک کردن آرایش چشم خود از وازلین یا روغن‌های معدنی و روغن بچه استفاده می‌کنند.البته باید بدانید که استفاده زیاد از وازلین و روغن‌های معدنی باعث بسته شدن منافذ پوست و در نتیجه ایجاد جوش‌های ریز و سفید می شود بنابراین اگر روشهای دیگری در دست دارید بهتر است از آنها استفاده کنید.

 • از دستمال مرطوب کودکان استفاده کنید.

آرایش چشم خود را می توانید بدون هیچ دردسری و با استفاده از دستمال مرطوب پاک کنید.برای پاک کردن آرایش کافی است یک دستمال بردارید و چشمان خود را ببندید و تمام سطح چشم و اطراف آن را پاک کنید.

 • از پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید

اگر هر روز آرایش می‌کنید و  پوست‌ حساسی دارید باید آرایش خود را با  پاک کننده مخصوص آرایش چشم،پاک کنید.بهتر است برای خرید پاک کننده آرایش چشم هزینه کنید چون مستقیما با سلامت چشم و پوست اطراف آن ارتباط دارد. پاک کننده‌های مرغوب آرایش چشم، گران قیمت هستند اما معمولا مدت طولانی قابل استفاده هستند.پاک کننده آرایش چشم به شکل‌های مختلف در بازار وجود دارد مانند پاک کننده‌های دو فاز، پد و حتی کرم.

فواید تونر برای پوست و پاکسازی صورت

یکی از دغدغه‌های همیشگی افراد، مراقبت از پوست صورت می باشد.با استفاده از کرم آبرسان پوست و کرم‌های روز و شب می توان رطوبت لازم را به سلول‌های پوست صورت ‌رساند.بهتر است در کنار محصولات آرایشی روزانه،از تونر صورت یا همان تونر پوست نیز استفاده شود. اگر می‌خواهید بدانید تونر صورت چیست و چه فوایدی برای پاکسازی پوست دارد با ایستان مد همراه شوید.

تونر چیست؟

تونر در واقع آخرین مرحله از پاکسازی پوست می باشد و از آن برای پاکسازی عمقی پوست، بعد از شستشوی صورت و قبل از زدن کرم مرطوب کننده استفاده می‌شود.ممکن است حتی پس از شستن صورت با مواد شوینده، آلودگی‌ها و گرد و غبار روی صورت باقی بماند اما با استفاده از تونر به راحتی می توان این آلودگی ها و باقیمانده مواد آرایشی را به طور کامل از روی پوست پاک کرد.

در واقع تونر صورت پاکسازی پوست را به گونه‌ای انجام می‌دهد که منافذ پوست از هر آلودگی یا گرد و غبار پاک می شود.درواقع صابون یا شوینده‌ها قادر نیستند به منافذ پوست نفوذ کنند.

بیشتر تونرها از محلول‌های بر پایه آب تشکیل شده‌اند و مواد تشکیل‌دهنده فعالی مانند عصاره گیاهان یا اسانس‌های روغنی دارند که با توجه به نوع تونر که برای چه پوستی طراحی شده است، درصدشان تغییر می‌کند. اکثر تونرها آبکی می باشند ولی مدل‌های ژلی و سرمی هم در فروشگاه‌ها وجود دارد.

فواید استفاده از تونر صورت چیست؟

 • تمیز شدن منافذ پوست

ذرات گرد و غبار و آلاینده‌های موجود در هوا در میان منافذ پوست صورت نفوذ می‌کنند و با شستشوی صورت نیز از بین نمی‌روند. تونر وارد این منافذ می شود و آلودگی‌ها را تمیز می کند.

 • شفاف شدن پوست صورت

تونر صورت با پاک کردن ذرات ریز آلوده کننده از درون منافذ،پوست را شفاف می کند.با استفاده از تونر چربی‌های ترشح شده از منافذ باز پوست از بین می‌رود در نتیجه منافذ جمع‌تر می‌شوند.

 • 3.تنظیم pH پوست

شوینده‌های صورت مانند صابون و یا ژل ، میزان اسیدیته پوست را تغییر می‌دهند اما تونر صورت باعث متعادل شدن اسیدیته پوست می شوند . در واقع بسیاری از شوینده‌های صورت و پاک‌کننده‌ها، خاصیت قلیایی دارند و با استفاده مکرر، پوست را از حالت اسیدی طبیعی‌ خارج می‌کنند.پوست نیز برای تنظیم مجدد اسیدیته، چربی بیشتری از درون منافذ پوست ترشح می کند و پوست به صورت چرب نمایان می شود.اما تونر چون قلیایی نیست باعث تنظیم اسیدیته پوست می شود.

 • 4.آبرسانی پوست صورت

تونرها آبرسان پوست هستند و رطوبت پوست را حفظ میکنند و از پوست مانند یک لایه محافظ در برابر ذرات آلوده‌کننده و گرد و غبار هوا محافظت می‌کنند.

 • 5.بسته شدن منافذ پوست

هیچ وسیله آرایشی بهداشتی به اندازه تونرها باعث بسته و یا کوچک شدن منافذ پوست نمی‌شود.

نحوه انتخاب تونر مناسب با توجه به نوع پوست

زمانی تونر می تواند نتیجه ایدئال بر پوست داشته باشد که با توجه به نوع پوست و نیازهای پوست تهیه شده باشد. پوست‌های چرب باید با تونرهای مخصوص لایه‌برداری ‌شوند و پوست‌های خشک نیز باید با استفاده از تونرهای مخصوص، بیشتر رطوبت رسانی شوند. افرادی که پوست حساس دارند می‌دانند که نمی توان به راحتی محصولی را انتخاب کرد که مناسب پوست باشد و موجب برافروختگی، خارش و التهاب نشود. برای این افراد نیز انواع مختلفی از تونرها وجود دارد که به راحتی موجب تسکین و کاهش التهاب پوستی  می شوند و اغلب آنها حاوی عصاره آلوئه ورا می باشند

اگرمی خواهید که تونر باعث خشکی پوست شما نشود باید در بازار به دنبال محصولات فاقد الکل باشید. البته به طور طبیعی مواد تشکیل دهنده تونرها برای پوست چرب حاوی الکل هستند . تونرهای مخصوص پوست چرب به این دلیل حاوی الکل هستند که هم خاصیت آنتی باکتریال و ضد آکنه دارند و همچنین خشکی مطلوبی بر جای می‌گذارند.

برای پوست‌های متنوع اغلب این ترکیبات در تونر استفاده می‌شود :

بابونه : تسکین‌دهنده واز بین بردن خستگی ،مناسب پاکسسازی پوست حساس

روغن چای سبز: ضد باکتری و چربی مناسب برای پاکسازی پوست چرب و جوش‌دار

آلوورا : از بین بردن التهاب و قرمزی پوست مناسب برای پوست حساس

ویتامین E : مناسب برای پوست خشک

سلول‌های ساقه گیاهان : خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند و مناسب برای جلوگیری از پیری پوست

گل رز: آبرسان مناسب برای پوست خشک

برخی از تونرها به شکل اسپری هستند و مناسب استفاده در میان روزهستند و فرقی نمی‌کند که زیر آرایش استفاده شود و یا روی آن.

استفاده از تونر مناسب چه پوستی می باشد؟

تونر مخصوص افراد خاصی نیست و هنگام خرید تونر باید به نوع پوست توجه شود.بهتر است همه افراد از تونر استفاده کنند.اما افرادی که پوست‌ چربی دارند باید هر روز از آن استفاده کنند که چربی بیش از حد و مزاحم پوستشان از بین برود.

 چگونه باید از تونر استفاده کرد؟

در ابتدا صورت خود را با آب گرم و ژل یا صابون مخصوص بشویید و کمی آب سرد روی صورت بریزید.بعد یک پد پاک‌کننده آرایش یا پنبه گلوله شده را بردارید و چند قطره از تونر را روی آن بریزید و پد را روی پوست صورت و حتی گردن بزنید.می توان دو بار در روز و بعد از تمیز کردن صورت از تونر استفاده کنید. البته باید فرمولاسیون تونر با پوست سازگار باشد. اگر با استفاده از تونر پوست شما خشک شد و یا به خارش افتاد، دفعات استفاده را کم کنید.بهتر است تونرهای قوی‌ که برای درمان جوش استفاده می‌شوند، دو روز یک‌بار استفاده شوند.

معرفی تونر چای سبز

چای سبز خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی قوی دارد و آسیب پوستی را ترمیم می‌کند و قرمزی را کاهش می‌دهد.همچنین آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز با روند پیری مبارزه می‌کند.

تونر مات کننده درخت چای بادی شاپ

تونر مات کننده درخت چای بادی شاپ از روغن درخت چای کوه کنیا ساخته شده است.روغن درخت چای خواص زیادی بر روی پوست دارد.تونر بادی شاپ مناسب پوست های چرب و دارای آکنه است زیرا هم خاصیت پاک کنندگی دارد و هم منافذ باز صورت را کوچک می کند.پودرهای مات کننده موجود در تونر لوسیون آبرسان بادی شاپ، برق پوست را می گیرد و آن را مات می کند.با استفاده مداوم از این لوازم آرایشی بهداشتی به مرور زمان شاهد طراوات و شادابی پوست خود خواهید شد.

تونر درخت چای بادی شاپ باعث می شود پوست شفاف تر و یک درجه روشن شود. آلودگی ها و ناخالصی های پوست باعث بسته شدن منافذ می شود اما تونر مات کننده درخت چای بادی شاپ این آلودگی ها و ناخالصی ها را کاملاً از پوست پاک می کند و طراوت و شادابی به پوست می بخشد.

خرید تونر صورت

تونر صورت با توجه به انواع پوست صورت تولید می‌شود و مانند انواع لوازم آرایشی بهداشتی باید مناسب با انواع پوست انتخاب شود.

برای خرید تونر صورت از طریق دایرکت دادن به صفحه اینستاگرام ایستان مد و همچنین تماس با شماره های  09178806822 – 09378551065 اقدام کنید.

آشنایی با پرایمر صورت (زیر ساز آرایشی) و کاربرد آن در آرایش

پرایمر صورت

پرایمر صورت دو کاربرد دارد،هم باعث می شود پوست تازه و شفاف و شاداب شود و هم زیرساز آرایش می باشد.پرایمر صورت به ثابت ماندن و یکدست شدن آرایش کمک می کند.بنابراین خرید پرایمر صورت یکی از ضروری ترین لوازم آرایشی مورد نیاز برای خانم‌هایی است که می‌خواهند آرایشی یکدست و بی‌نقص داشته باشند.

پرایمر باعث کوچک شدن منافذ پوست و تثبیت آرایش می شود و ترشحات آزاردهندۀ چربی را در طول روز کم می‌کند و ماندگاری آرایش را بالا می برد.فرقی نمی‌کند که اهل آرایش غلیظ هستید یا ترجیح می دهید فقط از یک کرم مرطوب‌کننده و بالم لب استفاده کنید،اما اگر می‌خواهید پوستی درخشان داشته باشید یا پایه صاف و یکدستی برای زیرسازی آرایش داشته باشید، خرید پرایمر صورت الزامی است.

مواد تشکیل دهنده این لوازم آرایشی اصل،پلیمرهایی برپایه سیلیکون مثل دایمتیکون می باشد زیرا اثرات نرم‌کنندگی فوق‌العاده‌ای دارند. اما افرادی که جوش‌های چرکی و مشکلات پوستی دارند، باید قبل از استفاده، با متخصص پوست مشورت کنند.

نحوه انتخاب پرایمر پوست

هنگام خرید پرایمر صورت باید به نوع پوست خود توجه کنید.در بازار انواع مختلفی از این لوازم آرایشی اصل وجود دارد.بنابراین باید با توجه به نوع پوست خود خرید کنید.

 • اگر پوست شما چرب است بهتر است که از پرایمرهای مات‌کننده استفاده کنید چون برق پوست ناشی از چربی را جذب می‌کند و مانع از این می‌شود که پوست شما بعد از مدتی براق شود.
 • اگر پوست شما خشک است باید از پرایمرهایی که حاوی مرطوب‌‌کننده هستند استفاده کنید.زیرا این لوازم آرایشی رطوبت پوست را حفظ می‌کند و ظاهرپوست را سرزنده و شاداب می کند.
 • اگراولین بار می خواهید از پرایمر استفاده کنید می توانید از نوع شفاف یا بی‌رنگ آن استفاده کنید.این لوازم آرایشی اصل مناسب انواع پوست هستند.

انواع پرایمر صورت

پرایمر روشن کننده

این لوازم آرایشی حاوی ذرات مرواریدی براق می باشد.همچنین فرمولاسیون آن مبتنی بر آب است به همین دلیل درخشندگی فوق العاده ای به چهره می بخشد.این لوازم آرایشی اصل فاقد روغن و چربی است و ماندگاری آرایش را بیشتر می کند. همچنین تمام لک ها، قرمزی و کبودی های پوست صورت را می پوشاند.

پرایمر مات کننده

بافت این محصول سبک است و پوشش دهی فوق العاده ای دارد به همین دلیل تمام عیوب صورت را می پوشاند، همچنین با خرید این لوازم آرایشی اصل، چربی پوست جذب می شود و پوست مات و نرم می گردد.

پرایمرهای محو کننده (Blurring)

این محصول دارای تکنولوژی انعکاس نور است و مشکلات روی پوست را محو می کند و باعث می شود کرم پودر خیلی راحتتر و بهتر روی پوست قرار بگیرد.

پرایمرهای تصحیح کننده ی رنگ (Color Correcting)

این لوازم آرایشی بهداشتی بر اساس چرخه ی رنگ ساخته شده است و مناسب محو کردن قرمزی، کبودی، زردی و سیاهی پوست می باشد.پرایمرهای رنگی معمولا 5 رنگ دارند: سبز مخصوص رفع قرمزی، صورتی مناسب رفع خستگی صورت و آبی مناسب رفع زردی است.

پرایمرهای ضد پیری (Anti-Aging)

این لوازم آرایشی بهداشتی حاوی SPF است و از پوست در برابر نور محافظت می کند .همچنین حاوی نیاسین و پپتیدها می باشد و باعث استحکام بافت پوست می شود.

پرایمرهای رفع منافذ پوست (Pore-Minimizing)

با خرید پرایمر صورت Pore-Minimizing  به راحتی می توانید منافذ پوست خود را محو کنید.

پرایمرهای آبرسان (Hydrating) 

پرایمرهایی که رطوبت بالایی دارند و آبرسان قوی هستند مناسب پوست های خشک می باشد.پرایمر های آبرسان تمام پوسته پوسته های پوست و خطوط خشکی و فلس شدگی پوست را محو می کند .به همین دلیل باعث می شود  میکاپ خیلی راحت و نرم روی صورت قرار بگیرد.

پرایمر چشم

این لوازم آرایشی بهداشتی روی پلک ها استفاده می شود و باعث می شود که خط چشم  مدت بیشتری روی چشم بماند.همچنین رنگ های آرایش را براق تر و روشن تر می کند.

پرایمر لب

با خرید لوازم آرایشی اصل می توان مانع از ترک خوردگی لب و لایه لایه شدن رژ لب شد. همچنین این محصول به دلیل داشتن مرطوب کننده باعث می شود رژ لب بهتر و سالم تر به نظر برسد و در تمام طول روز زیبایی خود را  حفظ کند.

انواع پرایمرهای رنگی

پرایمرها رنگ‌ها و عملکردهای مختلفی دارند، پرایمرهای اصلاح‌کننده رنگ با هدف یک‌دست کردن طیف رنگ پوست ساخته شده‌اند.با استفاده از این نوع محصول ها می توان در پوست خود تعادل ایجاد کرد. 

پرایمر سبز

این پرایمر باعث خنثی شدن قرمزی پوست می شود.همچنین بانوانی که جوش‌های قرمز دارند نیز با کمک پرایمر سبز می‌توانند این جوش‌ها را ناپدید کنند.

پرایمر صورتی

این پرایمر مناسب روشن‌کردن سطح پوست می باشد.در نتیجه با کمک این پرایمر می توان درخشش پوست‌های مختلف را بیشتر کرد.

پرایمر برنزه یا طلایی

طیف رنگ‌های کاراملی مناسب خنثی کردن رنگ تیره و خاکستری پوست است. در نتیجه اگر پوست شما بی‌‌حال و تیره است می توانید از پرایمرهای برنزه یا طلایی  استفاده کنید.

پرایمر زرد

این پرایمرباعث روشن شدن پوست می شود.این پرایمر رنگ پوست را یک‌دست می‌کند و جوش‌های سیاه را از بین می‌برد. پرایمر زرد مناسب بانوانی است که پوستی تیره و سبزه دارند .

پرایمر بنفش

این رنگ به خنثی کردن زردی پوست کمک می‌کند و مناسب افرادی است که پوستی سبزه و مایل به زرد دارند.

پرایمر چندرنگ (مولتی‌ پرایمر)

در ساخت بعضی از پرایمرها از چندین رنگ استفاده شده است و هر کدام از این رنگ‌ها تأثیر متفاوتی روی پوست دارند.

مزایای خرید پرایمر صورت چیست؟

 • ایجاد پایه و سطحی صاف و نرم برای مواد آرایشی
 • یک دست کردن پوست و پوشاندن نواقص پوست
 • کاهش التهاب و قرمزی پوست
 • آب رسانی و مرطوب کردن پوست
 • پر کردن چین و چروک ها و صاف شدن پوست
 • پوشاندن منافذ باز پوست
 • صرفه جویی در وقت و هزینه
 • کمک کردن به ماندگاری آرایش در شرایط آب و هوایی

نحوه استفاده از پرایمر

ابتدا صورت خود را کاملا بشویید و خشک کنید.سپس مقدار کمی از این محصول را روی پوست صورت قرار دهید و با نوک انگشت روی صورت پخش کنید. گرمای انگشت باعث می شود که پرایمرجذب پوست صورت شود .بعد 30 ثانیه صبر کنید و مکیاپ را انجام دهید.در نهایت نیز از اسپری تثبیت کننده یا پودر تثبیت کننده استفاده کنید. می‌توانید از پرایمر بعد از مرطوب‌کننده استفاده کنید. ولی به دلیل اینکه پرایمر خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد،نیازنیست از مرطوب‌کننده استفاده کنید.همچنین می توانید قبل از کرم‌ پودراز پرایمر استفاده کنید. اما اگر اهل آرایش‌های ملایم هستید، می‌توانید کرم پودر و پرایمر را با هم ترکیب نمایید و بعد استفاده کنید.

چرا استفاده از پرایمر قبل از زیرسازی آرایش مهم است؟

پرایمر صورت چندان چرب نیست و بافتی مخملی دارد و باعث صاف‌ شدن پوست ورفع قرمزی صورت و بستن منافذ پوست می شود.همچنین ماندگاری آرایش در روزهای گرم را بیشتر می کند.

آیا واقعا ارزش دارد برای استفاده از پرایمر صورت هزینه کنیم؟

بهتر است بدانید که پوست در دراز مدت به لوازم آرایشی اصل عادت می‌کند؛ در نتیجه این مواد کارآیی مطلوب خود را از دست می‌دهند به همین دلیل بهتر است از این محصول استفاده کنید.اکثر پرایمرهای خوب،قیمت‌های بالایی دارند.به همین دلیل اکثر افراد از خرید لوازم آرایشی اصل منصرف می شوند،البته محصولات خوش‌قیمت‌ نیز در بازار وجود دارد اما پرایمرهای ارزان‌قیمت، دوام خوبی بر روی پوست ندارند.

میزان مصرف پرایمر

اگر از لوازم آرایشی اصل استفاده می کنید،پمپ حاوی پرایمر را دو بار فشار دهید و بر کل صورت خود بزنید. در مصرف این لوازم آرایشی بهداشتی نباید زیاده‌روی کنید.اگر از پرایمر صورت استفاده کرده‌اید، نیاز کمتری به زیرسازی پوست دارید.میزان پوشش قسمت‌های مختلف پوست با پرایمر به سطح پوشش زیرسازی آرایش بستگی دارد. اگر همیشه تمام صورت را زیرسازی می‌کنید، پرایمر را به تمام قسمت‌های صورت خود بزنید. در هر کجا که از زیرسازی آرایش استفاده می کنید بهتر است از پرایمر نیز استفاده نمایید.

شایع ترین اشتباهات هنگام استفاده از پرایمر

یکی از اصلی ترین اشتباهاتی که اکثر افراد هنگام استفاده از پرایمر انجام می دهند، استفاده زود هنگام از لوازم آرایشی بعد از استفاده از پرایمر است.بهتر است یک دقیقه کامل یا بیشتر صبر کنید تا پرایمر قبل از شروع کار با لوازم آرایشی کاملاً خشک شود.

اشتباه دیگری که اکثر افراد انجام می دهند انتخاب پرایمر نامناسب پوست می باشد.

اشتباه دیگر استفاده بیش از حد از پرایمر است.بیشتر افراد از چندین لایه پرایمر روی پوست خود استفاده می کنند، این لایه ها هم یکدیگر را خنثی می کنند و هم جذب پوستتان نمی شود.

عوارض مصرف پرایمر صورت چیست؟

مصرف زیاد لوازم آرایشی به مرور زمان آسیب های بسیار خطرناکی برای مصرف کننده دارد.باید بدانید که استفاده از هر وسیله آرایشی حد و اندازه دارد و با استفاده درست می توان از عوارض آن جلوگیری کنید.عوارض پرایمر صورت،با گذشت زمان نمایان می شود.عوارض پرایمر صورت زمانی بروز می کند که بیشتر از حد مجاز استفاده شود چون موجب تجمع مواد آرایشی بر روی سطح پوست می شود .اگر لازم است همه روزه از پرایمر استفاده کنید بهتر است به مقدار زیادی از آن استفاده نکنید.

درست است که پرایمر یک وسیله مناسب جهت زیرسازی و کمک به ماندگاری بیشتر آرایش بر روی چهره است، اما مصرف زیاد آن سلامتی پوست را به خطر می اندازد.یکی از عوارض پرایمر صورت،نرسیدن اکسیژن به پوست است.پرایمر تمام منافذ پوست را کاملا پمی پوشاند به همین دلیل اکسیژن کافی به پوست نمی رساند و با گذشت زمان شفافیت و جوانی پوست از بین می رود.پرایمر های صورت انواع مختلفی دارند و بهتر است پرایمری تهیه کنید که آب بیشتری دارند و میزان سیلیکای آن کمتر است، این نوع پرایمرها خشکی پوست را کمتر می کنند ودرنتیجه عوارض پرایمر صورتنیز به میزان قابل توجهی کم می شود.

یکی دیگر از عوارض استفاده از پرایمرایجاد جوش های سر سیاه و جوش های سر سفید و لکه های پوستی است.افرادی که مشکلات پوستی و یا جوش های بدخیم و چرکی دارند برای جلوگیری از بروزعوارض بهتر است به پزشک متخصص پوست مراجعه کنند.

خرید پرایمر و راهنمای انتخاب بهترین پرایمر

اگر تاکنون از پرایمر استفاده نکرده اید باید هنگام خرید پرایمر صورت به نکات مهمی مانند نوع پوست صورت ، قیمت پرایمر ، کیفیت محصول و ارزان یا لوکس بودن آن توجه کنید.البته نوع پوست مهم ترین فاکتورهنگام خرید لوازم آرایشی اصل است.در ادامه چند عدد از بهترین پرایمرهای صورت را برایتان معرفی می کنیم.شما می توانید انواع پرایمر های با کیفیت بازار را در فروشگاه اینترنتی ایستان مد مشاهده کنید و برای خرید اقدام کنید.

پرایمر مات کننده فتوفوکوس وت اند وایلد

پرایمر مات کننده فتوفوکوس وت اند وایلد یکی از پرایمرهای پر طرفدار است.خرید پرایمر فوکوس مزایای زیادی دارد،یکی از این مزایای آن این است که مناسب همه قسمت های صورت است ومی توان برای کم کردن جای جوش ازآن استفاده کرد.این لوازم آرایشی بهداشتی تمام خطوط عمیق چهره و چین و چروک ها را پر می کند و رنگ پوست را کمی روشن می کند و اجازه نمی دهد که کرم پودر روی صورت بماسد.برای ساخت این لوازم آرایشی یهداشتی از یاقوت کبود استفاده شده است.

پرایمر شاین کیلر نیکس

پرایمرآرایشی شاین کیلر نیکس فاقد رنگ بوده و بسیار سبک است و یک لایه نامرئی روی پوست ایجاد می کند و پوششی یک دست را برای پذیرش کرم پودر و سایر مواد آرایشی و بهداشتی فراهم می کند.

از ویژگی مهم این پرایمر این است که پوست را برای یک آرایش صاف و بی نقص آماده می کند و یک ابزار آرایشی مناسب برای رفع درخشش های ناخواسته روی پوست در حین آرایش کردن می باشد و جلوه ای مات به پوست می بخشد.

پرایمر صورت نیکس

این پرایمر نیکس حاوی ویتامین Eاست و به کاهش ظاهر منافذ پوست کمک می کند و پوست را برای داشتن آرایشی فوق العاده و صاف آماده می کند.پرایمر نیکس خطوط و چین و چروک های سطحی پوست را به حداقل می رساند.همچنین بدون مشتقات حیوانی است و ضد خشونت علیه حیوانات می باشد.

پرایمر ژله ای بی بی اسکین میبلین

پرایمر ژله ای بیبی اسکین Bayby Skin یکی از جدیدترین لوازم آرایشی بهداشتی از برند محصولات میبلین می باشد که همانطور که از نامش پیداست، پوست صورت را همچون پوست کودک نرم ولطیف می سازد و به دلیل اینکه فاقد چربی است جلوه ماتی به پوست صورت می دهد و برای هر نوع پوستی مناسب است. پرایمر ژله‌ای بیبی اسکین میبلین به پوست اجازه تنفس می دهد و همینطور ضدجوش و ضدآکنه است. این محصول به سرعت اوضاع پوست را بهبود می بخشد و به منافذ پوست نمی‌چسبد. بعلاوه پوست را تحریک نمی کند و باعث حساسیت نمی شود.

سبد خالی است...
X
اجرا شده توسط: همیار وردپرس