با انواع برس آرایشی آشنا شوید

برس‌های آرایشی کاربردها وانواع مختلفی دارند.برس ها دقت شما را هنگام استفاده از لوازم آرایشی اصل بالا می‌برند و باعث می شوند که آرایش به صورت غیر طبیعی بر روی صورت جلوه نکند.برای مصرف بهینه  محصولات آرایشی باید از برس آرایشی استفاده کنید که به طور اختصاصی برای همان محصول ساخته شده است.با خرید برس های آرایشی مناسب نتیجه آرایش شما مانند یک آرایشگر حرفه ای می شود.

 هر قسمت از صورت به لوازم آرایشی بهداشتی مخصوص به خود نیاز دارد و هر کدام از این لوازم آرایشی ها نیز برای اینکه به بهترین شکل روی صورت بنشینند به برس های آرایشی مخصوصی نیاز دارند.تولید کنندگان به خوبی اهمیت استفاده صحیح از لوازم آرایشی اصل را درخانم‌ها درک می‌کنند و اقدام به تولید یرس های آرایشی کرده اند.برخی از لوازم آرایشی اصل،برس مخصوص به خود را دارند و به صورت یک پکیج به فروش می‌رسند. برای مثال خط چشم‌ مایع اغلب در مدل‌هایی عرضه می‌شود که برس بر روی محصول وجود دارد و نیازی به تهیه برس دیگری نیست؛ اما این موضوع در همه خط چشم‌ها ثابت است.قبل از خرید برس های آرایشی برای اینکه از آلودگی و گردو غبار دور باشند بهتر است به فکرجایی مخصوص برای قرار دادن برس و قلموهای آرایشی خود باشید.

 

انواع برس های آرایشی

باید قبل از خرید لوازم آرایشی اصل، هر کدام از برس‌های آرایشی را بشناسید و بدانید که هر کدام از آنها چگونه استفاده می شوند. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد جزییات این محصولات داشته باشید نتیجه آرایش نهایی صورت شما بهتر می شود.

بسیاری از آرایشگران معروف معتقدند که محصولات خشکی مانند رژ گونه، سایه، پودر و …را باید با برس هایی که موی طبیعی دارند استفاده کنید چون منافذ بیشتری دارند و به راحتی روی صورت ترکیب می‌شوند. ولی زمانی که از محصولات مایع و یا کرمی استفاده می‌کنیدبهتر است از برس آرایشی با موهای مصنوعی استفاده کنید، چون جذب کمتری دارند و لوازم آرایشی درون موها کمتر باقی می‌مانند.

 • برس کرم پودر

فرقی نمی‌کند که برای پوشش پوست صورت خود از چه نوع پنکیکی استفاده می کنید برس کرم پودر با موهای پرپشت، بلند و نرمی که دارد به خوبی می تواند لوازم آرایشی اصل را روی پوست شما قرار دهد .از این لوازم آرایشی می توانید برای پخش کردن کرم پودر و محصولات آرایش مایع یا کرمی روی پوست استفاده کنید تا بهترین پوشش دهی را به شما نشان دهد.این برس ،پهن‌ترین برس در لوازم آرایشی است و بهترین تأثیر را روی صورت دارد.یکی از نکات مثبت در مورد این محصولات این است که لایه‌های زیرین لوازم آرایش را از روی پوست پاک نمی‌کند.برس مخصوص کرم پودر،مدل‌های مختلفی دارد از جمله زاویه‌دار، سر تخت، گرد و گنبدی شکل اما مدل گنبدی شکل برای کرم پودر بهتر است.

 • برس ترکیب‌کننده یا محو کننده

این برس، سری نسبتاً بزرگی دارد و برای زیر ساز آرایش و لوازم آرایشی اصل که پایه مایعی دارند استفاده می‌شود. زمانی که می‌خواهید پنکیک، پودرهای پوشاننده پوست و مانند آنها را با هم ترکیب کنید، این برس بهترین کارایی را دارد.

 • برس رژ گونه

برس رژ گونه،موهای نرم و بلندی دارد و برای رنگ دادن و برجسته کردن گونه‌ها مناسب است و از برس مخصوص کرم پودر کوچک‌تر است. هرچه سر این برس نرم‌تر باشد،رنگ لطیف‌تری از رژ گونه روی گونه‌ باقی می‌ماند و هرچقدر متراکم‌تر باشد،رنگ مورد استفاده به صورت برجسته‌تر روی گونه باقی می‌ماند. اکثر برس‌های رژ گونه زاویه دار هستند، برای اینکه به راحتی بتوانید استخوان‌های گونه را کانتور کنید .البته سری‌های گرد و گنبدی شکل نیز برای برس رژ گونه استفاده می‌شوند.از این برس برای کانتور کردن بخش‌های دیگر صورت نیز می‌توانید استفاده کنید اما اگر در رژ گونه اکلیلی و رنگ دار فرو کردید به قسمت‌های دیگر صورت نزنید.

 • برس کانسیلر

سر برس کانسیلر تخت یا گرد است.با استفاده از برس کانسیلر به راحتی می‌توانید کرم پودرهایی که به صورت تکه یا خطی روی صورت باقی مانده اند را محو کنید.زمانی که با توجه به رنگ پوست خود برای زیر چشم خود کانسیلرانتخاب کردید، مقداری از مایع را روی پوست زیر چشم بزنید و با استفاده از این برس به خوبی آن را محو کنید. اگر اطراف چشم شما تیره است، بهتر است از سر گرد این برس استفاده کنید. یکی از ویژگی های این لوازم آرایشی بهداشتی این است که با سر کوچک آن به راحتی  می‌توانید  گوشه‌های چشم و زیر مژه‌ها را بپوشانید.اگر زیر چشم دارای چروک و خطوط ریز باشد، محو شدن درست کانسیلر اهمیت زیادی دارد و اگر به درستی محو نشود چروک و خطوط  صورت بیشتر نمایان می شود.چون زیر چشم حساس و نازک است، بهتر است برای پوشاندن کانسیلر و لوازم آرایشی اصل از برس‌های خیلی نرم استفاده کنید و تا حد ممکن برس را روی پوست نکشید و از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید.

 • برس خط چشم

این برس چندکاره می باشد و از آن می‌توانید برای قسمت‌های مختلف صورت استفاده کنید.خط چشم‌های ژله ای در کاسه‌های کوچک درب دار قرار دارند و سری مخصوص ندارند.برای کشیدن این لوازم آرایشی اصل‌ باید از برس خط چشم استفاده کنید.هنگام استفاده از برس خط چشم  برای اینکه تسلط بیشتری داشته باشید باید مانند مداد آن را در دست قرار دهید.این برس برای خط چشم‌های نازک، پهن، حتی سایه‌های باریک زیر چشم و حتی خط لب مناسب است.

 • برس سایه چشم

بسیاری از سایه‌های چشم،برس‌های کوچک یا سری ابری دارند.اما برای کشیدن بهتر سایه چشم  بهتر است به فکر خرید لوازم آرایشی اصل و برس مخصوص سایه باشید .یک سر این برس بسیار کوچک است و به راحتی می‌توانید رنگ‌های مختلف سایه را با هم ترکیب کنید و با استفاده از سری تخت آن می‌توانید سایه را روی چشم  خود پخش کند.برای استفاده از این لوازم آرایشی اصل می توانید آن را روی پلک بکشید و از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون حرکت دهید.

 • برس ابرو

ابروها نقش مهمی در زیبایی دارند.برس ابرو موهای کوتاه، فشرده و سفت دارد. با استفاده از برس ابرو می‌توانید قسمت‌های خالی ابرو را پر کنید و ابروهایتان را پر پشت‌ کنید. برای خطی کردن ابروی خود می توانید از قسمت تیز این برس استفاده کنید.با سری دیگر آن که به شانه ابرو معروف است می‌توانید ابروها را شانه کنید.

 • برس رژلب

برس رژلب سری باریک و نوک‌تیزدارد و کوتاه و سفت است .این محصول مناسب رژلب‌های مایع و حتی جامد می باشد.با استفاده از این برس به راحتی می توانید رژلب‌های جامد را  روی لب و در همه قسمت‌ها به میزان یکسان پخش کنید و خطوط اطراف لب را صاف و یکدست کنید.با استفاده از این لوازم آرایشی اصل همچنین می‌توانید رنگ‌های مختلف را با هم مخلوط کنید.

 • برس بادبزنی

شکل این برس مانند بادبزن است. بعد از تمام شدن مراحل آرایش ، با استفاده از این برس می‌توانید اضافات لوازم آرایشی بهداشتی را روی صورت پاک کنید. این برس مثل جارو عمل می‌کند و ظاهرشما را طبیعی و تمیز می کند.

 • برس زاویه دار

برس های زاویه دار کوچک، گزینه بسیار مناسبی برای هایلایت زدن و شدو هستند. لبه باریک و زاویه دار این لوازم آرایشی اصل می تواند خطوط کانتور را با دقت بیشتری پیاده سازی کند. علاوه بر این، در انواع سایه چشم نیز استفاده می شود. معمولا موهای این برس کوتاه، پرپشت و سفت می باشد.

 • برس فون

 نرم و یک دست کردن کرم پودر یا فون آرایشی روی پوست ،اولین و مهم ترین وظیفه برس فون می باشد. البته نتیجه ای که از این کار کسب می کنید، کاملا به برسی که مورد استفاده قرار می دهید، بستگی دارد. یک برس فون اگر خوب باشد می تواند آرایش شما را طبیعی تر جلوه دهد و از بروز حالت ماسیدگی جلوگیری کند.

 

 

روش های شستن برس های آرایشی

برس‌های آرایشی مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین لوازم آرایشی بهداشتی هستند و اگر بخواهید آرایشی بی‌نقص و زیبا داشته باشید باید از این لوازم آرایشی اصل استفاده کنید. اما اگر درست و به موقع شسته نشوند همه آلودگی‌ها و مواد آرایشی قدیمی را به خود جذب می کنند و باکتری‌های خطرناکی  وارد پوست می شود.هر چه میزان مصرف شما از برس بیشتر باشد، باید فاصله‌های زمانی شستن این لوازم آرایشی اصل کوتاه‌تر باشد. شستن برس‌ آرایشی کمک می کند که لوازم آرایش پوشش بهتری بر پوست داشته باشند وهمچنین از انتشار عفونت وآلودگی جلوگیری گردد.برای بهترین نتیجه، باید قلم موهای آرایشی خود را هر ۲ تا ۴ هفته بشویید.

روش اول : دو قاشق چای‌خوری سرکه سفید را با یک پیمانه آب گرم مخلوط کنید و برس‌های آرایشی را درون این محلول قرار دهید سپس برس را با آب گرم بشویید و در معرض هوا قرار دهید و خشک کنید.

روش دوم : برس ها را درون کمی روغن زیتون قرار دهید و با یک حوله یا دستمال تمیز کنید.بهتر است رنگ حوله یا دستمال سفید نباشد برای اینکه لک مواد آرایشی روی آن باقی نماند.بعد مقداری صابون ملایم را درون آب گرم مخلوط نمایید و برس‌ها را درون آن بشویید.بعد برس ها را آبکشی کنید و بگذارید خشک شوند.

روش سوم : برس‌های نرم و لطیف را با شامپو بچه تمیز کنید. کمی شامپو را درون آب گرم بریزید و برس ها را درون آن بشویید و سپس آبکشی کنید و اجازه دهید خشک شوند.

 

 

هنگام خرید برس آرایشی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برس های آرایشی را می توان به صورت تکی یا ست کامل یا نیم ست تهیه کنید.اگر زیاد اهل آرایش کردن نیستید و نمی خواهید زیاد هزینه کنید بهتر است از برس های تکی و متناسب با نیازتان خریداری کنید.

قبل از خرید حتما برس را امتحان کنید و به آرامی روی دست خود فشار دهید اگر مویی از آن بیرون آمد، مارک دیگری را امتحان کنید.

برس ها یا از موی طبیعی مانند موهای سمور، سنجاب، بز و… تولید می شوند و یا از موهای مصنوعی. برس هایی که با موهای طبیعی ساخته می شوند قیمت بیشتری دارند.برس های مصنوعی از نایلون تولید می شوند و عمر طولانی تری دارند.آرایشگران ماهر معتقدند برای استفاده از لوازم آرایشی پودری مانند پنکک، سایه یا رژگونه از برس طبیعی استفاده کنید برای اینکه راحت تر روی صورت قرار می گیرند و برای استفاده از محصولات کرمی از برس های مصنوعی استفاده کنید.

 هنگام خرید توجه کنید که جنس مو و سری برس از به گونه ای باشد  که دچار حساسیت نشوید و زبر نباشد و کیفیت بالایی داشته باشد و زود خراب نشود.

 

 

روش مراقبت از برس‌های آرایشی

1 ) هیچ گاه برای خشک شدن، این لوازم آرایشی را به صورت عمودی نگه ندارید چون آب درون آنها  می رود و باعث زنگ زدن یا پوسیدگی می شود.

2 ) برای خشک شدن از سشوار یا اتو استفاده نکنید زیرا گرمای شدید فیبرها را خراب می کند. حتی اگر از موهای طبیعی ساخته شده باشند.

3 ) قلمو ها را در یک ناحیه با تهویه خوب خشک کنید زیرا اگرقلمو ها را در یک محوطه بسته مانند حمام خشک کنید امکان دارد قلمو به اندازه کافی تحت جریان هوا قرار نگیرد و کپک بزند وبرس بوی بدی بگیرد.

4) زمانی که قلموها خشک شدند آن ها را در فنجان عمودی نگه دارید و یا آن ها را افقی قرار دهید  هیچ گاه آن ها را به سمت پایین نگذارید چون کج می شوند.اگر می خواهید آنها را در کیف حمل کنید آن ها را افقی قرار دهید.

5) حتما بین شستشو،این لوازم آرایشی اصل را با محلول سرکه و آب ضد عفونی کنید.بوی تند سرکه به محض خشک شدن موها از بین می رود. یک کاسه یا یک فنجان را با دو قسمت آب و یک قسمت سرکه پر کنید قلمو را در محلول تمیز کنید .

 

 

نحوه خرید برس های آرایشی

برای خرید برس های آرایشی  و خرید لوازم آرایشی اصل از طریق دایرکت دادن به صفحه اینستاگرام ایستان مد و همچنین تماس با شماره های  09178806822 – 09378551065 تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

سبد خالی است...
X
اجرا شده توسط: همیار وردپرس